POSŁANKA LEWICY PRÓBOWAŁA W OSTRÓDZIE ZATRZYMAĆ „PŁODOBUS”. (VIDEO)

17 lutego po głównych ulicach Ostródy krążył bus na której widniały: napis „pigułka aborcyjna zabija” i drastyczne zdjęcia uszkodzonych płodów ludzkich.

Kierowca furgonetki potocznie przez wielu nazywanego płodobusem używał megafonu, nadając komunikaty o tabletkach wczesnoporonnych i zabijaniu dzieci.

Wcześniej w naszym regionie taki bus pojawił się także w Iławie i Olsztynie. „Płodobus” jeździł nie tylko w Województwie Warmińsko-Mazurskim, ale także w wielu innych regionach Polski.

Na nagraniu widać, jak posłanka lewicy Monika Falej 17 lutego w Ostródzie w ramach obywatelskiego zatrzymania próbowała zatrzymać kontrowersyjnego busa i zajechała mu drogę. Kierowca furgonetki wyminął ją jednak i pojechał dalej jadąc głównymi ulicami miasta. Następnie o tym fakcie posłanka powiadomiła policję w Ostródzie.

Ponadto Monika Falej wysłała także listy w tej sprawie do. m. in. burmistrzów Iławy i Ostródy oraz Prezydenta Olsztyna, do komendantów policji w Olsztynie, Iławie oraz Ostródzie. Listy do Burmistrza Ostródy i Komendanta KPP Ostróda pod filme.

Co Wy o tej sytuacji sądzicie?

List do Burmistrza Ostródy:

Ostróda, 18.02.2022 r.

Pan Zbigniew Michalak

Burmistrz Ostródy

 

Szanowny Panie Burmistrzu!

Wielu mieszkańców i mieszkanek Ostródy bardzo krytycznie oceniło pojawienie się w mieście furgonetki antyaborcyjnej. Poruszała się ona 17. lutego br. głównymi ulicami miasta z oburzającymi i gorszącymi ilustracjami. Z megafonów głośno puszczano kłamliwy przekaz. Sama byłam świadkiem takiego przejazdu, który zgłosiłam na policję i próbowałam powstrzymać w ramach obywatelskiego zatrzymania, gdyż takowe działania nie mogą być uznawane jako zgromadzenie. Popełniono wykroczenie z art. 156 Prawa ochrony środowiska oraz z art. 90 Prawa o ruchu drogowym.

Czy Rada Miejska podjęła kiedykolwiek uchwały zakazujące bądź ograniczające używania w przestrzeni publicznej urządzeń rozgłoszeniowych? Jeżeli tak, to zwracam się z prośbą o udostępnienie takich uchwał. Takie zapisy obowiązują w wielu polskich miastach, by efektywnie można było walczyć z zakłócaniem porządku publicznego.

Na plandece samochodu widniało hasło „pigułka aborcyjna zabija”, były też drastyczne zdjęcia uszkodzonych płodów. Dodatkowo, jej kierowca używał megafonu, nadając komunikaty o tabletkach wczesnoporonnych i zabijaniu dzieci. Taki przekaz sieje zgorszenie, jest szczególnie niebezpieczny w odbiorze przez dzieci. Propagowane obrazy i treści mogły spowodować traumatyczne następstwa.

Furgonetka była wielokrotnie widziana na ostródzkich ulicach, o czym sama osobiście informowałam przekazując zgłoszenie do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Nie doczekałam się przyjazdu i interwencji policji. Nadmienię, że w podobnej sytuacji, na terenie Sopotu i Gdyni policja podjęła interwencję, zatrzymała furgonetkę, kierując także sprawę do sądu, wobec odmowy przyjęcia mandatu przez kierowcę. Pryncypialnie i kategorycznie zareagowały również władze samorządowe Sopotu.

W wielu miastach, zanim pojawia się furgonetka, organizatorzy występują do o zgodę na przejazdy ulicami i odtwarzanie komunikatów.

Pragnę zatem uzyskać informacje, czy o taką zgodę ktokolwiek do Państwa występował?

Panie Prezydencie!

Wystosowałam także pismo do Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie o wyjaśnienie podjętych działań po przyjęciu zgłoszenia.

Dla pełnego oglądu prosiłabym o wyrażenie swojego stanowiska wobec zaistniałej sytuacji. Jest ono ważne wobec z pewnością kolejnych prób fanatycznego i siłowego narzucenia swojego poglądu na ważne sprawy praw kobiet i społeczeństwa. Powinniśmy być do tego przygotowani.

Z poważaniem

Monika Falej

Posłanka na Sejm RP

List do Komendanta KPP Ostróda

Ostróda, 17.02.2022r.

Pan podinsp. Marcin Danowski

Komendant Powiatowy Policji

w Ostródzie

Szanowny Panie Komendancie!

17 lutego br. o godzinie 15:03 dokonałam obywatelskiego zatrzymania furgonetki i dokonałam zgłoszenia do Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Furgonetka wielokrotnie przejeżdżała głównymi ulicami Ostródy. Na plandece samochodu widniało hasło „pigułka aborcyjna zabija”, były też drastyczne zdjęcia uszkodzonych płodów. Dodatkowo, jej kierowca używał megafonu, nadając komunikaty o tabletkach wczesnoporonnych i zabijaniu dzieci.

Propagowane obrazy i treści mogły spowodować traumatyczne następstwa, szczególnie w odniesieniu do dzieci. Takowe działania nie mogą być uznawane jako zgromadzenie. Popełniono wykroczenie z art. 156 Prawa ochrony środowiska oraz z art. 90 Prawa o ruchu drogowym.

Po złożeniu przeze mnie zgłoszenia furgonetka wyminęła moje auto i dalej krążyła ulicami miasta. Nie doczekałam się przyjazdu patrolu, zatem nie wiem, czy zostały podjęte działania przez ostródzką policję. Proszę o informację czy i w jakiej formie interweniowali Państwo w tej sprawie.

Nadmienię, że w podobnej sytuacji na terenie Sopotu i Gdyni policja podjęła interwencję, zatrzymała furgonetkę, kierując także sprawę do sądu, wobec odmowy przyjęcia mandatu przez kierowcę. Pryncypialnie zareagowały również władze samorządowe.

Panie Komendancie!

Proszę o bardzo wnikliwą analizę tak drastycznej sytuacji związanej z bezprawnym używaniem furgonetki antyaborcyjnej na terenie Ostródy. Proszę jednocześnie o odpowiedź:

-czy operatywnie podjęto działania interwencyjne, przerywając akcję obsługi furgonetki; jeżeli w ogóle do tego doszło? Jaki był czasowy harmonogram tych działań?

-jakie działania prawne podjęła policja wobec obsługi furgonetki: mandat, skierowanie do sądu? -czy istnieje protokół (meldunek) działalności policji obejmujący okres od zgłoszenia do zakończenia jej udziału w ewentualnej interwencji?

czy obsługa furgonetki, jeżeli była legitymowana, dokumentowała się jakąś formą zezwolenia na swoją akcję; przez kogo wydaną?

Prosiłabym o pilne ustosunkowanie się do mojego pisma.

Z poważaniem

Monika Falej

Posłanka na Sejm RP

 

 

 

Post Author: redakcja

1 thought on “POSŁANKA LEWICY PRÓBOWAŁA W OSTRÓDZIE ZATRZYMAĆ „PŁODOBUS”. (VIDEO)

    Katarzyna Uroda

    (3 marca 2022 - 11:35)

    Mordowanie dzieci dla pani z Lewicy jest ok, ale pokazywanie prawdy o tym procederze już parzy ją jak wrzątek. Ludzie popierający zabijanie dzieci alergicznie reagują na pokazywanie prawdziwego oblicza aborcji. Gdyby przekaz w ramach kampanii pn. Stop biznesowi śmierci nie był prawdziwy to nie budziłby tak ogromnego histerycznego sprzeciwu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *