PIJANY KIEROWCA Z ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW SPRAWCĄ WYPADKU W GM. MORĄG

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 1 wypadku drogowego i 14 kolizji.

W miniony weekend policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili pojazdy. Jeden z nietrzeźwych kierujących spowodował wypadek drogowy.

Do wypadku doszło w minioną sobotę (07.08.2021r.) na terenie gminy Morąg. 36-latek kierował osobowym audi, nad którym stracił panowanie, wjechał do rowu i wywrócił pojazd. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem i jego pasażer doznali obrażeń ciała. Jak się okazało 36- letni kierujący audi posiada orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów dodatkowo był również pijany. Badanie wskazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Rekordzistą minionego weekendu okazał się jednak 26-latek. Mężczyzna kierował skuterem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadając do tego uprawnień. Nietrzeźwy kierujący zatrzymany został w Ostródzie również w sobotę (07.08.2021r.). On sam trafił do policyjnej celi a skuter, który prowadził na policyjny parking.

Teraz zatrzymani kierowcy ze swojego bezmyślnego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują!

Wsiadając za kierownice jakiegokolwiek pojazdu miejmy pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie powodować może opóźnienie reakcji na różnego rodzaju sytuacje w ruchu drogowym. Podczas naszej podróży stosujmy się również do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, szczególnie do ograniczeń prędkości. Szybko zmieniająca się aura powodować może dużo niebezpiecznych sytuacji, a dostosowanie prędkości do warunków na drodze na pewno przyczyni się do poprawy naszego bezpieczeństwa.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *