PIJANI KEROWCY W OSTRÓDZIE I W POWIECIE. JEDEN WPADŁ DO ROWU

Niestety po raz kolejny na naszych drogach nie zabrakło kierowców, którzy w miniony weekend kierowali na podwójnym gazie lub pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Dzięki czujności ostródzkich funkcjonariuszy trzech z nich zatrzymano

Wczoraj 27.03 w okolicy m. Czerwona Karczma 34-letni kierujący pojazdem nissan, z niewyjaśnionych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący poruszał się w/w pojazdem nie mając do tego wymaganych uprawnień oraz będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyznę zatrzymano, a jego pojazd odholowano na policyjny parking.

Również wczoraj około godz. 23:45 w Ostródzie na jednej z ulic będący po służbie policjant referatu patrolowo-interwencyjnego poinformował dyżurnego o zatrzymaniu 24-letniego kierującego oplem, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wskazało obecność 1,50 promila alkoholu w jego organizmie. Również w tym przypadku pojazd usunięto z drogi na koszt właściciela. To kolejny w krótkim odstępie czasu nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez policjanta po służbie.

Natomiast przy ul. 3 Maja patrol referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymał do kontroli drogowej 22-latka, który kierował pojazdem swoim oplem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych kat B obowiązującego na okres 6 miesięcy. Co prawda mężczyzna był trzeźwy ale początek obowiązywania zakazu rozpoczął się niespełna tydzień temu. Pojazd mężczyzny przekazano wskazanej osobie.

Za swoje zachowanie w/w odpowiedzą przed sądem.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *