OSTRÓDZKIE TARGI PRACY 2023 ZA NAMI

Ponad dwudziestu wystawców i kilkuset gości uczestniczyło w Ostródzkich Targach Pracy, które odbyły się w poniedziałek 29 maja, w Centrum Użyteczności Publicznej. Targi pod honorowym patronatem Starosty Ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego, zorganizowane zostały przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP oraz Powiatowy Urząd Pracy w Ostródzie.

Poniedziałkowe wydarzenie skierowane było zarówno do osób poszukujących nowego zatrudnienia, jak i uczniów ostatnich klas ostródzkich szkół średnich, którzy stoją obecnie u progu kariery zawodowej. Odwiedzający ostródzkie Centrum Użyteczności Publicznej mogli zapoznać się z różnorodnymi ofertami pracy, porozmawiać z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy, a także zdobyć informacje o stażach, szkoleniach i ofertach pracy wakacyjnej dla młodzieży.

– Ostródzkie Targi Pracy odzwierciedlały przekrój lokalnego rynku – mówi Mariusz Bojarowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostródzie. – Swoje stoiska wystawili czołowi ostródzcy pracodawcy – zarówno firmy (m.in. Animex, Model-Art, OSI Food Solution, Wagon Service Ostróda, Radisson, R-gol, Castor itd.), jak i instytucje (służby mundurowe, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, ZUS, PCPR czy PSONI), działające na terenie miasta i powiatu.

Targi, które odbyły się po raz pierwszy od 2019 roku, cieszyły się sporym zainteresowanie zwiedzających, spośród których większość stanowili uczniowie ostródzkich szkół średnich. Oprócz zwiedzania stoisk lokalnych pracodawców, goście chętnie korzystali z możliwości zasięgnięcia informacji na temat przyszłości oraz potencjalnych kierunków rozwoju lokalnego rynku.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *