OSTRÓDA: WYREMONTUJĄ KŁADKĘ NAD TORAMI I PRZEDŁUŻĄ JĄ DO NABRZEŻA JEZ. DRWĘCKIEGO?

Jest szansa na remont kładki nad torami między ul. Kolejową a Mickiewicza. Plany jednak są znacznie większe – chodzi nie tylko o remont, ale także o przedłużenie kładki nad ul. Mickiewicza aż do nabrzeża Jeziora Drwęckiego!

Na razie Miasto szuka pieniędzy na to zadanie. Wszystko zależy od rozstrzygnięcia środków z Polskiego Ładu, o które stara się Miasto Ostróda na remont kładki.

Jeśli środki zostaną przyznane, jest szansa, ze kładka nie tylko zostanie wyremontowana, ale także przedłużona aż do nabrzeża Jeziora Drwęckiego czyli bulwaru europejskiego.

Plan jest ambitny, czy uda się go zrealizować?

Post Author: redakcja

1 thought on “OSTRÓDA: WYREMONTUJĄ KŁADKĘ NAD TORAMI I PRZEDŁUŻĄ JĄ DO NABRZEŻA JEZ. DRWĘCKIEGO?

    Elżbieta

    (6 czerwca 2022 - 10:16)

    Pomysł kompletnie bez sensu, tym bardziej, że pochłonie duże pieniądze, które można by lepiej wykorzystać. Jak sięgnę pamięcią, ta konstrukcja zawsze była słabo użytkowana, gdyż zanim człowiek doszedł do jej połowy nadjeżdżał pociąg, a zanim zszedł na dół szlabany były otwarte. Może nieco bardziej miała sens na początku istnienia, kiedy faktycznie przejazd niejednokrotnie był zamknięty dość długo, ale od tamtej pory wiele się zmieniło w tym względzie. Nie wspomnę o tym, że nie jest ona przyjazna dla osób niepełnosprawnych i starszych oraz matek z wózkami i małymi dziećmi. Dostosowanie jej do szerokiego użytku byłoby prawdziwym wyzwaniem architektonicznym i finansowym, a pomysł żeby krążyć po parku jeśli chce się przejść na prawą stronę miasta wydaje mi się kuriozalny. Według mnie lepiej ją rozebrać żeby nie straszyła i sprzedać na złom a za uzyskane pieniądze po obu stronach przejazdu utworzyć choćby małe skwerki z ławeczkami żeby można było przysiąść w oczekiwaniu na otwarcie szlabanów.
    Generalnie sądzę, że utrzymywanie tej ruiny w środku turystycznego miasta budzi wstyd i zażenowanie. Mam też nadzieję, że władze miasta dobrze się zastanowią nad sensem wyrzucania naszych pieniędzy, tym bardziej, że Ostróda jest bardzo zaniedbana i naprawdę jest na co je wydać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *