OLBRZYMI NOCNY POŻAR W STRUSIOLANDII W BUKWAŁDZIE POD OLSZTYNEM!

Dziś w nocy 3 kwietnia w Bukwałdzie pod Olsztynem doszło do olbrzymiego pożaru w znanej wielu Strusiolandii. Właściciele stracili dorobek całego życia, a straty wyceniane są na około 1 mln. zł. Na szczęście nie ucierpieli ludzie ani zwierzęta.

Akcja gaśnicza w Strusiolandii w Bukwałdzie trwała od godz. 1 w  nocy do godz. 6 rano. Jak informuje Gmina Dywity, w akcji brali w niej udział strażacy z OSP Brąswałd, OSP Spręcowo, OSP Kieźliny, OSP Świątki i KM PSP Olsztyn.

Właściciele stracili dorobek całego życia, doszczętnie spłonęła gospoda z całym wyposażeniem. Zwierzęta ocalały.

Kochani, dziś w nocy straciliśmy wszystko, wszystko na co pracowaliśmy 21 lat. To nie tylko nasz dom ale również jedyne źródło utrzymania.
Na szczęście nikt nie ucierpiał, zwierzęta również są bezpieczne. – informują właściciele Strusiolandii

Strusiolandia to jedno z ulubionych miejsc w Olsztynie i okolicach, gdzie odbywały się imprezy okolicznościowe, kuligi, ogniska, a wolny czas spędzały tu całe rodziny.

By pomóc w ratowaniu Strusiolandi, zorganizowano zrzutkę.

To zrzutka zorganizowana by nasz osioł Bartek i jego przyjaciele ze strusiowej zagrody nie stracili domu – piszą właściciele Strusiolandii.

By zwierzęta czuły się bezpieczne, były odpowiednio zaopiekowanie i karmione. By gospodarstwo tragicznie zniszczone przez pożar mogło funkcjonować, tworzyć dom zwierzętom z mini zoo i przyjmować swoich gości.

Każdy, kto był tu choć raz – wie, że odwiedzi Strusiolandię ponownie!

Pożar, który wybuchł w nocy 3 kwietnia doszczętnie zniszczył  naszą gospodę i wyrządził wiele szkód na posesji. Zwierzętom nic się nie stało- musimy jednak o nie zadbać, dlatego prosimy o pomoc.

Strusiolandia to ponad 20-letnia historia miłości do zwierząt, natury i ludzi. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, a także spotkań z przyjaciółmi, zabaw w charakterystycznym dla siebie stylu i z pysznym swojskim jedzeniem.
To oswojone zwierzęta, przejażdżki kucykami i wozami, to miejsce gdzie nie tylko strusie znalazły swój dom. To mini zoo i dom koni, kucyków, królików, świnek, przebojowych psów, kotów, kóz, owiec, lamy i uwielbianego przez dzieci osła Bartka oraz ptactwa.

To tutaj, nasze dzieci mogą karmić, głaskać i przytulać się do zwierząt, oglądać prawdziwe strusie i cieszyć się z pierwszej przejażdżki na kucyku Madzi lub Borysie.  To tutaj, mieszkają konie Maciek, Pumba, Blondi i inni, a koza Zośka wciąż ustala ze Zbyszkiem kto jest prawdziwym szefem całej Strusiolandii. To tutaj można zjeść jajecznicę lub StruśBurgera i zobaczyć prawdziwe jajo w rozmiarze XXL od strusi.

By nasze zwierzęta miały dom, a mieszkańcy Olsztyna i okolic mieli Strusiolandię – prosimy o pomoc. – czytamy na stronie zrzutki.

Poniżej link do niej:

https://pomagam.pl/strusiolandia

Foto: Gmina Dywity

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *