ODESZŁA HELENA KOSSAKOWSKA, WIELOLETNIA NAUCZYCIELKA UCZNIÓW Z OSTRÓDY I OKOLIC

Smutna wiadomość. Odeszła Pani Helena Kossakowska, nauczycielka i wychowawczyni wielu pokoleń z Ostródy i okolic. Uczyła m.in. w Liceum nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, Liceum Salezjańskim w Ostródzie, a także w Szkołach Podstawowych – nr 3 i nr 4 w Ostródzie oraz w Samborowie i Idzbarku.

Ostatnie pożegnanie Heleny Kossakowskiej odbędzie się dziś, w piątek 9 kwietnia o godz. 12:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie.
Jak czytamy na fanpagu Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie:
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pani Heleny Kossakowskiej, która zmarła dnia 6 kwietnia 2021 roku . Była emerytowaną nauczycielką biologii, wychowawczynią wielu pokoleń młodych ludzi.
Pani Helena Kossakowska pracowała w naszej szkole w latach 1980 – 1988. Karierę zawodową rozpoczęła w roku 1951 w Szkole Podstawowej w Idzbarku. W kolejnych latach była zatrudniona w Szkole Podstawowej w Samborowie, w Szkole Podstawowej Nr 3 w Ostródzie, w Szkole Podstawowej Nr 4 w Ostródzie oraz w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Ostródzie. W Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Bażyńskiego założyła i z wielkimi sukcesami prowadziła koło hydrobiologiczne, kształtując wśród młodzieży postawy proekologiczne.
Pani Helena pozostanie w naszej pamięci na zawsze.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 9 kwietnia 2021roku, msza święta rozpocznie się o godz. 12:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Ostródzie. Po nabożeństwie, zmarła zostanie pochowana na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Spokojnej.
Foto: LO im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *