NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI, A GDY SIĘ ZATRZYMAŁ, UDERZYŁ W… RADIOWÓZ

W piątek (07.01.2022) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Poprzecznej zauważyli osobową skodę. Ich uwagę przykuł stan techniczny auta – brak reflektora, uszkodzony przedni zderzak oraz uszkodzone lewe lusterko.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Kierujący skodą nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie – przyśpieszył. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał auto i po chwili gwałtownie ruszył uszkadzając przy tym policyjny radiowóz.

Mężczyzna ostatecznie został zatrzymany. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Barczewa. Już na pierwszy rzut oka mężczyzna wyglądał na kompletnie pijanego – miał problemy z utrzymaniem równowagi a jego mowa była bełkotliwa. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie kierującego ponad 3 promile alkoholu. P

Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.

KMP Olsztyn

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *