NA PLAŻY MIEJSKIEJ NAD JEZIOREM SAJMINO ZNALEZIONO GRANAT Z II WOJNY ŚWIATOWEJ

Ostródzcy policjanci zabezpieczali plażę miejską nad jeziorem Sajmino, gdzie znaleziony został granat ręczny z okresu II wojny światowej. Niezbędna była ewakuacja plażowiczów. Niebezpieczne znalezisko zostało zneutralizowane przez patrol saperski.

W czwartek 22 sierpnia około godz. 13:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino.

Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci w celu zabezpieczenia terenu. Wezwany został również funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego, który określił, że znalezisko to granat ręczny z okresu II wojny światowej.

Plaża została ewakuowała a teren wokół niej ogrodzony i zabezpieczony przez mundurowych do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Policja ostrzega i przypomina!

Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem czego dowodem jest powyższa historia. Szczególnie apelujemy do amatorów pozyskiwania złomu! W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Źródło: KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *