NA JEZIORZE TABÓRZ MŁODY JELEŃ UTKNĄŁ NA LODZIE – POMOGLI STRAŻACY Z ŁUKTY I OSTRÓDY

Dziś w sobotę 11 lutego o godz. 8.49 do służb ratunkowych w powiecie ostródzkim wpłynęło zgłoszenie o uwięzionym na Jeziorze Tabórz młodym jeleniu. Ze względu na lód zwierzę nie było w stanie samodzielnie wydostać się na brzeg.

Zwierzę znajdowało się około 200 metrów od brzegu i nie mogło samodzielnie wrócić na brzeg. Dzięki szybkiej akcji strażaków młody jeleń wrócił cały i zdrowy na ląd. – relacjonują w mediach społecznościowych druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukcie.
W akcji ratowniczej brały udział zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukcie oraz z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Ostródy.
To nie jedyna tego typu akcja w ostatnich dniach, która miała miejsce w powiecie ostródzkim. Dzień wcześniej bo w piątek 10 lutego po godz. 17.00-tej OSP KSRG Małdyty oraz Jednostka Ratownicza – Gaśnicza z Morąga zostały wezwane do topiącej się sarny. Tym razem zdarzenie miało miejsce na Jeziorze Ruda Woda.
 W sąsiednim powiecie iławskim strażacy również zostali wezwani do zwierzęcia w potrzebie. 8 lutego w miejscowości Mortęgi w Gminie Lubawa również na lodzie utknęła sarna. Na ratunek ruszyli strażacy tym razem z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie. Akcja zakończyła się sukcesem.
Jak widać oblodzone akweny wodne mogą być śmiertelną pułapką dla saren, które bez pomocy człowieka nie mogłyby samodzielnie się z niej wydostać.
Brawa dla strażaków, którzy z wielkim poświęceniem ratują nie tylko życie ludzkie, ale także i zwierząt.
Tekst: oprac. red., zdjęcia: OSP Łukta, OSP KSRG Małdyty

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *