MIAŁ 4 PROMILE, CHCIAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW. ZACZĄŁ OD 30 ZŁ, SKOŃCZYŁ NA 500 ZŁ NA DWÓCH

Kierowanie samochodem „na podwójnym gazie” to przestępstwo. Mieszkaniec gminy Olecko mając blisko 4 promile wsiadł za kierownice, gdy został zatrzymany zaproponował policjantom łapówkę. Od 30 do 500 złotych na dwóch.

W niedzielę (17.10.2021r.) popołudniu dyżurny oleckiej policji otrzymał informację o pijanym kierowcy, który wjechał do rowu. Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie potwierdzili, że 43-letni kierowca „Peugeota” jest pijany, a ilość wydychanego alkoholu była bliska 4 promilom.

Mężczyzna wielokrotnie namawiał policjantów do odstąpienia od wykonywanych czynności, a w zamian obiecywał pieniądze. Co chwilę zmieniał kwotę, od 30 przez 100, 200, aż do 500 złotych na dwóch. Funkcjonariusze poinformowali go o tym, że jest to przestępstwo, na co odpowiedział, że jest świadomy tego co robi i prosi o podwiezienie do bankomatu aby wypłacić pieniądze, które im wręczy.

Policjanci zawieźli mężczyznę, ale do policyjnego aresztu. Teraz usłyszy nie tylko zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności ale również za obiecywanie wręczenie korzyści majątkowej, za które grozi do 8 lat. We wtorek (19.10.2021r.) na wniosek Prokuratury, Sąd zastosował wobec mężczyzny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *