MEDYCY, TAKŻE Z OSTRÓDY I WARMII I MAZUR, PROTESTOWALI DZIŚ W WARSZAWIE. FOTO+VIDEO

Dziś w Warszawie odbył się wielki protest medyków, którzy chcą zmian w ochronie zdrowia.

Wśród przybyłych na protest była także delegacja z naszego regionu warmińsko-mazurskiego z Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych Region Warmińsko – z Przewodniczącą Elżbietą Butkiewicz na czele. Ostródę reprezentowała Justyna Maciak – pielęgniarka z Ostródy.
Medycy po raz kolejny zwrócili uwagę na według nich trudną sytuację w publicznej ochronie zdrowia, która przejawia się m. in. długim czasem oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty czy rehabilitację, jak również brakami kadrowymi np. wśród pielęgniarek. Te ostatnie obawiają się także, że jest zbyt mało chętnych do wykonywania tego zawodu w przyszłości co spowodowane jest m. in. niskimi zarobkami czy trudnymi warunkami pracy.Poniżej możecie obejrzeć wypowiedź protestujących pielęgniarek m. in. Justyny Maciak z Ostródy.

Wsparcie medykom okazała Agrounia z Michałem Kołodziejczakiem na czele.
Jak napisała Justyna Maciak, w dni dzisiejszym nikt nie wyszedł do protestujących.
Demonstracja była bardzo dobrze zabezpieczona przez olbrzymie kordony policji.
W Warszawie po proteście powstało białe miasteczko, w którym w dalszym ciągu prowadzony jest protest. Jak zapowiadają protestujący, miasteczko i przedstawiciele ochrony zdrowia pozostaną tam do czasu, aż sytuacja nie ulegnie poprawie.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *