GMINA ŁUKTA: ŁABĘDŹ ZAPLĄTANY W ŻYŁKĘ WĘDKARSKĄ NA JEZ. GIL POTRZEBUJE POMOCY!

Uwaga! Pilnie potrzebna pomoc dla łabędzia zaplątanego w żyłkę wędkarską.

Ptak znajduje się na jeziorze Gil koło Rusi (Gmina Łukta, powiat ostródzki). Ma prawdopodobnie zaplątane skrzydło w żyłkę lub wbity haczyk.

Ptak lubi sobie przesiadywać na malutkim pomoście lub pływać w jego pobliżu. Jak oceniają osoby, które chcą pomóc łabędziowi najbardziej przydałoby się 2-3 mężczyzn, którzy by pomogli złapać łabędzia i uwolnić go z resztek wędkarskiego sprzętu.
Liczymy na prawdziwych wędkarzy, takich przez duże W i może jakąś miejscową OSP? Bardzo możliwe, że w akcji przydałaby się łódka.
Jeśli ktoś ma chęć zaangażować się w pomoc dla łabędzia podamy szczegóły w wiadomości prywatnej. O łabędzia można także pytać na Facebook’u  Gosia Pozegowiak-Złamańczuk, która próbuje zorganizować pomoc dla niego.
Prosimy o udostępnianie postu i ewentualnie oznaczanie osób, które mogłyby pomóc w akcji ratunkowej.
Na koniec podsumowując. Drodzy wędkarze, a może pseudowędkarze sprzątajcie po sobie swoje śmieci bo jak widać na opisanym przykładzie mogą przez was ucierpieć niewinne zwierzęta.

Post Author: redaktor

1 thought on “GMINA ŁUKTA: ŁABĘDŹ ZAPLĄTANY W ŻYŁKĘ WĘDKARSKĄ NA JEZ. GIL POTRZEBUJE POMOCY!

    Ko

    (11 lipca 2019 - 08:34)

    Wystarczy przejść się w stronę starego mostu kolejowego nad Drwęckim by zobaczyć, ile syfu zostawiają po sobie te leśne dziady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *