KOLIZJE, PIJANI KIEROWCY W OSTRÓDZIE I SZYBKI 64-LATEK W BAŁCYNACH (GM. OSTRÓDA) W WEEKEND

Za nami ciepły, słoneczny weekend. Ładna pogoda zachęca do podróży i korzystania ze słońca. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu 5 kolizji.

Do jednej z nich doszło w niedzielę 3 października po południu na ul. 11 Listopada w Ostródzie, przy skrzyżowaniu DK 15 i DK16. Pisaliśmy o tym tutaj: ZDERZENIE DWÓCH SAMOCHODÓW NA UL. 11 LISTOPADA (SKRZYŻOWANIU DK15 I DK16) W OSTRÓDZIE

Piłeś? Nie jedź!

W sobotę (02.10.2021r.) około godz. 12:00 w Ostródzie policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę forda. Jak się okazało 59- latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Tego samego dnia wieczorem w Ostródzie policjanci ostródzkiej patrolówki zauważyli bmw, którego sposób jazdy wydał im się podejrzany. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że 59- latek znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila.

Zdejmij nogę z gazu!

Mimo, że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od maja 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

W piątkowe popołudnie w Bałcynach policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali 64- latka, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Jechał z prędkością 105 km/h przy ograniczeniu do „50-tki”. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

Przypominamy!

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *