KŁĘBY CZARNEGO DYMU NAD OLSZTYNEM! POTĘŻNY POŻAR – STRAŻACY WALCZYLI Z OGNIEM 9 GODZIN

Wieczorem 2 maja nad przemysłową dzielnicą Olsztyna zauważono kłęby czarnego dymu. O godzinie 20:20 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Olsztynie wpłynęła informacja o silnym zadymieniu i płomieniach widocznych z ul. Lubelskiej.

Na miejsce zadysponowano zastępy z olsztyńskich jednostek PSP oraz Druhów z powiatu olsztyńskiego. Pierwszy zastępy dojechały już po kilku minutach.

Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono że całkowitym pożarem objęta jest część budynku, w której znajdują się maszyny stolarskie o powierzchni ok 500 m2 oraz pozostała część magazynowa budynku, w której panuje silne zadymienie o powierzchni ok. 500 m2. Oprócz budynku objętego pożarem zagrożone były sąsiednie obiekty magazynowe.

W pierwszej kolejności podano prądy gaśnicze w natarciu na palącą się stolarnie. Po dojeździe kolejnych zastępów dodatkowe prądy gaśnicze zarówno w natarciu jak i w działając w obronie na zagrożone budynki. W sumie podano 8 prądów gaśniczych, w tym 2 piany gaśniczej. Dodatkowym zagrożeniem były butle z propanem – butanem znajdujące się w budynku.

Zniszczeniu uległo całe wyposażenie warsztatu stolarskiego i zawartość magazynu oraz cały budynek.

Cała akcja trwała ponad 9 godzin. W działaniach brało udział 25 zastępów, 74 strażaków PSP i OSP.

Ostatni zastęp powrócił do jednostki o 5:24

Opracowanie: bryg. Tomasz Sobkowicz, zdjęcia: Kamil Foryś/Gazeta Olsztyńska

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *