JEST DECYZJA O URUCHOMIENIU BASENU W OSTRÓDZIE! REALNY TERMIN OTWARCIA TO POŁOWA CZERWCA

Miasto Ostróda i PWiK podjęły decyzję o uruchomieniu po ponad rocznej przerwie ostródzkiego basenu. Teraz musimy uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, ze nie pojawią się jakieś nieprzewidziane okoliczności.

O wyborze Patrycji Weremy na nową kierowniczkę ostródzkiej pływalni informowaliśmy Was tutaj: PATRYCJA WEREMA NOWYM KIEROWNIKIEM BASENU W OSTRÓDZIE. KIEDY JEGO OTWARCIE?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to mniej więcej w połowie czerwca ostródzki basen znów powinien otworzyć swoje podwoje dla miłośników pływania i kąpieli. Procedura uruchomienia basenu potrwa minimum miesiąc, i to przy założeniu, że nie pojawią się jakieś nieoczekiwane problemy bądź to techniczne, czy też na przykład związane z wymaganiami sanepidu.

Jak poinformował na rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostródzie Mariusz Wawrzyniak, procedura obejmie przegląd techniczny obiektu, napełnienie niecki wodą i jej uzdatnienie czy wykonanie badań bakteriologicznych.

Dopiero wtedy można wystąpić do Sanepidu o dopuszczenie basenu do użytkowania. Sanepid ma 12 dni na wydanie decyzji w tej sprawie, może też zlecić dodatkowe badania. – informuje rzecznik

W efekcie minimalny czas potrzebny na uruchomienie basenu, w którym nie było wody zwykle przekracza miesiąc. Pamiętać należy także o tym, że w tej chwili na ostródzkim basenie nie ma pracowników – będą dopiero zatrudnieni.

Realna data uruchomienia pływalni to połowa czerwca, przy  założeniu, że w procedurze nie będzie opóźnień. – kończy Mariusz Wawrzyniak

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *