GMINA DĄBRÓWNO: UKRADLI ELEKTRONARZĘDZIA I PALIWO ZE STACJI PALIW

Ostródzcy kryminalni wraz z policjantami z Dąbrówna wyjaśnili okoliczności włamań na terenie gminy Dąbrówno. Sprawcy wykorzystując nieobecność właścicieli włamywali się do pomieszczeń, skąd kradli głównie elektronarzędzia. Na sumieniu mają również kradzież paliwa na jednej ze stacji benzynowych w gminie Ostróda.

Do zdarzeń doszło w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Sprawcy wykorzystując nieobecność właścicieli włamali się do dwóch budowanych domów oraz pomieszczenia gospodarczego. Łupem mężczyzn padały głównie elektronarzędzia. Te same osoby odpowiedzą również za kradzież paliwa na jednej ze stacji benzynowych na terenie gminy Ostróda. Straty powstałe w wyniku przestępczych procederów oszacowano na prawie 20 tysięcy złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że związek z włamaniami może mieć m.in. 32-letni mieszkaniec Działdowa. Mężczyzna został zatrzymany w miniony poniedziałek (20.07.2020). W momencie zatrzymania miał na nogach buty, których ślady zostały zabezpieczone na miejscu jednego z włamań.

Podczas przesłuchania 32- latek przyznał się do zarzucanych czynów. Ostatecznie mężczyzna usłyszał 4 zarzuty. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *