EWAKUACJA UCZNIÓW SZKOŁY W MARWAŁDZIE (GM. DĄBRÓWNO). ZAPALIŁY SIĘ SADZE W KOMINIE

Dziś w piątek 10 lutego przed południem służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w Szkole Podstawowej w Marwałdzie (Gmina Dąbrówno).

Potwierdzam, że doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w kotłowni używanej do ogrzewania obiektu Szkoły Podstawowej w Marwałdzie. – powiedział nam mł. bryg. Marcin Wiśniewski dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ostródy.

Dyrektor szkoły zapobiegawczo, ale słusznie podjął decyzję o ewakuacji dzieci i pracowników placówki. W sumie ewakuowano 33-e dzieci i 12-tu pracowników jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej na miejsce zdarzenia. W trakcie działań strażaków uczniowie zostali zebrani do busa, który rozwozi je do szkoły i zostały nim rozwiezione do domów. Rodzice zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji. – dodał mł. bryg. Marcin Wiśniewski

Nasze działania polegały na wygaszeniu pieca. Wybraniu z wyczystki i ugaszeniu sadzy w przewodzie kominowym przy użyciu gaśnic i proszku gaśniczego, który wrzucaliśmy od góry do komina przy użyciu drabiny mechanicznej. – powiedział mł. bryg. M. Wiśniewski

Nikt nie ucierpiał, ani nie odniósł żadnych obrażeń. W wyniku pożaru komin uległ rozszczelnieniu, aby mógł być ponownie użytkowany będzie wymagał naprawy.

W akcji brały udział w sumie 4 zastępy straży pożarnych w tym z Ochotniczej Straży Pożarnej w Marwałdzie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrównie i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ostródy. Na miejscu działała także policja.

Zdjęcie: mł. bryg. Marcin Wiśniewski z KP PSP Ostróda, OSP Marwałd

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *