DZIEŃ TRZEŹWOŚCI W REGIONIE: BEZ OC, PRAWKA, ALE Z 4 PROMILAMI UCIEKAŁ POLICJI SAMOCHODEM

W czwartek obchodzony był Światowy Dzień Trzeźwości 2021. Niestety nie do wszystkich dotarł najwidoczniej apel Światowej Organizacji Zdrowia o powstrzymanie się tego dnia od picia alkoholu. Na przykład do 31-letatka, dla którego zachowania nie ma żadnego wytłumaczenia. Nie da się bowiem usprawiedliwić kierowania autem niedopuszczonym do ruchu, przez osobę bez uprawnień do kierowania, w której organizmie krążą prawie 4 promile alkoholu. Nie dość, że wsiadł za kierownicę, to zabrał ze sobą pasażera i próbował uciec policjantom.

W trakcie patrolowania przez policjantów z Posterunku Policji z Purdy rejonu miejscowości Giłwy, funkcjonariusze zauważyli kierującego terenowym nissanem, który jadąc z dużą prędkością, poruszał się całą szerokością drogi. Na widok policyjnego radiowozu, mężczyzna jeszcze bardziej przyspieszył. Na reakcję policjantów nie trzeba było długo czekać – natychmiast rozpoczęli pościg za niebezpiecznym kierowcą.

Kierujący nissanem nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wysyłane z policyjnego radiowozu i kontynuował ucieczkę do miejsca, w którym droga raptownie się skończyła. Mimo trudności z poruszaniem się, młody mężczyzna po tym jak opuścił swoje auto, ucieczkę kontynuował pieszo, pozostawiając w aucie pasażera. Po chwili jednak był już obezwładniony i zatrzymany.

Policyjne czynności wykazały, że mężczyzna miał wiele powodów, dla których zdecydował się na podjęcie próby uniknięcia kontroli drogowej. Po sprawdzeniu 31-latka w policyjnych systemach wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie alkomatem wykazało obecność bardzo wysokiego stężenia alkoholu w organizmie młodego człowieka – były to blisko 4 promile.

Na domiar złego auto, którym kierował mieszkaniec Pasymia, było niedopuszczone do ruchu z powodu braku badań technicznych i nie miało obowiązkowego ubezpieczenia OC. 31-latek, wkrótce ze swojego zachowania odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o bezwzględnym zakazie wsiadania za kierownice po alkoholu. W ostatnim czasie na terenie podległym Komisariatowi Policji w Barczewie mieliśmy do czynienia z tragicznym zdarzeniem drogowym, w którym zginęło dwoje młodych ludzi w wieku 16 i 18 lat. Takie sytuacje powinny dać do myślenia kolejnym śmiałkom wsiadającym za kierownice po alkoholu. Na pewne sytuacje mamy wpływ i często od naszych decyzji zależy zdrowie, a nawet życie wielu osób.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *