DWAJ BRACIA Z GMINY MORĄG ZATRZYMANI ZA KIEROWANIE GRÓŹB KARALNYCH

Kryminalni z Morąga zatrzymali 2 mężczyzn ukrywających się wymiarem sprawiedliwości. Osoby te poszukiwane były za kierowanie gróźb karalnych wobec osób.

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Obydwaj zatrzymani jeszcze dzisiaj trafią do zakładu karnego.

Zatrzymani mężczyźni to bracia, którzy mają do odbycia odpowiednio kary 7 i 8 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie gróźb karalnych. Do ich zatrzymania doszło na terenie jednego z gospodarstw w gminie Morąg.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. Spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby lub przychodzą sami do komendy. Tak było w przypadku pewnego 48-letniego mieszkańca Ostródy, który wiedząc, że jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu sam zgłosił się do ostródzkich policjantów.

Statystyki zatrzymań poszukiwanych potwierdzają jednak, że nie da się uniknąć odpowiedzialności… Można ją jedynie odwlec w czasie.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *