DUŻY POŻAR HALI W LUBAJNACH, W KTÓREJ PRODUKOWANO PELET! (FOTO)

Do groźnego pożaru doszło dziś, w poniedziałek 20 marca w Lubajnach. Palił się budynek produkcyjno-magazynowy, w którym wytwarzany jest pelet!

Doszło do pożaru budynku produkcyjno-magazynowego, w którym składowane były surowce do produkcji peletu i wytwarzany był pelet – informuje na gorąco mł. bryg. Marcin Wiśniewski, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie.

Na miejscu pracuje 9 zastępów z Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych. Na miejscu jest też oficer w dyspozycji komendanta. W momencie dojazdu strażaków na miejsce pożar budynku o wymiarach około 18 na 18 metrów był już rozwinięty. Płonęła zarówno hala produkcyjno-magazynowa, jak i poddasze.

Pożarem była objęta cała hala – zarówno surowce jak i gotowy produkt oraz urządzenia znajdujące się wewnątrz. Od razu podaliśmy 3 prądy wody. W tej chwili mamy już pożar zlokalizowany i opanowany, aktualnie trwa dogaszanie. To żmudna praca – trzeba wszędzie zajrzeć i wszystko sprawdzić – poinformował nas mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie

Z pierwszych informacji wynika, że w momencie wybuchu pożaru w hali znajdowało się 6 pracowników, którym udało się ją opuścić przed przybyciem strażaków na miejsce zdarzenia.

Na chwilę obecną nie znane są przyczyny pożaru. Aktualnie straty też są trudne do oszacowania.

Foto: sekc. Michał Chachuła KP PSP Ostróda

 

Post Author: redakcja

1 thought on “DUŻY POŻAR HALI W LUBAJNACH, W KTÓREJ PRODUKOWANO PELET! (FOTO)

    Marcin Cytruk

    (21 marca 2023 - 21:37)

    W dniu wczorajszym spotkała nas tragedia,widzę tez ,co bardzo buduje,że nie jesteśmy sami .
    Dlatego chciałbym podziękować w imieniu swoim i rodziny, pracownikom ,strażakom którzy bezpośrednio pomagali w gaszeniu czyli PSP Ostróda,OSP Idzbark , OSP St.Jablonki oraz tym jednostkom które pominąłem , osobom z bliskiego i dalszego sąsiedztwa,znajomym oraz rodzinie ,wszystkim ogromnie dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *