ŚWIETNY WYNIK ZYGMUNTA SZYMAŃSKIEGO Z NADLEŚNICTWA STARE JABŁONKI W SPRAWDZIANIE STRZELECKIM

3 września 2021 roku na strzelnicy klubu sportowego „GARDA” koło Ostródy zostało przeprowadzone strzeleckie szkolenie doskonalące dla pracowników Straży Leśnej.

Założeniem zajęć było doskonalenie i sprawdzenie umiejętności strzeleckich, przypomnienie zasad bezpiecznego obchodzenia i posługiwania się bronią służbową oraz odbycie kontrolnego strzelania.
Tradycyjnie początek szkolenia rozpoczął się od omówienia spraw organizacyjnych, następnie instruktorzy strzelectwa przeprowadzili zajęcia z zasad bezpieczeństwa w obsługiwania się bronią służbową. Szkolenie zakończyło się sprawdzianem strzeleckim, w którym wszyscy mogli pokazać swoje umiejętności.
Po podliczeniu punktów, w pierwszym strzelaniu (można było uzyskać maksymalnie 60 pkt) czołowe miejsca wyglądały następująco:
  • Zygmunt Szymański (Stare Jabłonki) 60 pkt,
  • Paweł Reszko (Przasnysz) 51 pkt,
  • Tadeusz Nosek 50 pkt (Mrągowo),
  • Stanisław Krysiak 50 pkt (Myszyniec).

O trzecim miejscu zdecydowała dogrywka (jeden strzał z 25 metrów). Lepszym okazał się Tadeusz Nosek (uzyskał 8 punktów) od kolegi z Nadleśnictwa Myszyniec (6 punktów).

W drugim strzelaniu (maksymalnie 6 trafień) miejsca ułożyły się następująco:

  • 1 – Zygmunt Szymański (Stare Jabłonki),
  • 2 – Stanisław Krysiak  (Myszyniec),
  • 3 – Piotr Karwowski (Stare Jabłonki).

Wszyscy uzyskali po 6 trafień, jednak dwaj pierwsi 5 trafień liczone po 10 punktów, z czego Zygmunt Szymański 3 centralnie i okazał się lepszy, natomiast Piotr Karwowski uzyskał 3 trafienia liczone po 10 punktów.

W ostatnim strzelaniu (10 trafień) miejsca ułożyły się następująco:

  • 1 – Stanisław Krysiak (Myszyniec),
  • 2 – Łukasz Grabowski (Zaporowo),
  • 3 – Zygmunt Szymański (Stare Jabłonki).

O pierwszym i drugim miejscu zadecydowały trafienia liczone po 10 punktów (wszyscy z wymienionych uzyskali 10 trafień). Bezkonkurencyjny okazał się Stanisław Krysiak, który zaliczył 7 trafień po 10 punktów. Drugi w kolejności Łukasz Grabowski zaliczył 5 trafień po 10 punktów. Natomiast o kolejności miejsca trzeciego zdecydowała dogrywka na punkty, gdyż Pan Paweł Ferschke (Wipsowo) i Zygmunt Szymański zaliczyli 3 trafienia liczone po 10 punktów. Dogrywka (jeden strzał z 25 metrów) rozstrzygnęła o trzecim miejscu pracownika z Nadleśnictwa Stare Jabłonki (kolejny raz uzyskał 10 punktów)

W tej edycji szkolenia puchar dla najlepiej strzelającego posterunku w rdLP powędrował do Nadleśnictwa Ciechanów, i tam powędrowała nagroda. Tuż za nimi uplasowali się ich koledzy z Nadleśnictwa Przasnysz i Stare Jabłonki.

ADAM SIEMAKOWICZ, RDLP W OLSZTYNIE

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *