DOBRE STARTY MOTOCROSSOWCÓW ENDURO GRUNWALD W RED BULL 111 MEGAWATT

W miniony weekend 8 i 9 września na terenie kopalni w Gminie Kleszczów PGE odbyły się zawody Red Bull 111 Megawatt 2018.

Na starcie stanęło blisko 1000 najlepszych zawodników z całego świata w hard enduro. Wzięli oni udział w imprezie enduro o najwyższej w Europie randze. Była to piąta impreza World Enduro Super Series.W skład cyklu wchodzą najważniejsze imprezy enduro na świecie.

W tej licznej ekipie znaleźli się także przedstawiciele dwóch klubów z naszego regionu: AMK Enduro Grunwald i AMK Drwęca z Ostródy. W ekipie AMK Enduro Grunwald w sobotnich eliminacjach do niedzielnego finału wystartowało trzech zawodników: Dariusz Jaworski, Bartosz Kierzycki i Mateusz Myśliński. Wszyscy trzej z dobrymi wynikami zakwalifikowali się do finału, o co nie było łatwo. W ostatecznej rozgrywce wystartowała elita 500-set najszybszych zawodników w Europie.

Niedzielny finał Dariusz Jaworski zakończył na 413 miejscu, Bartosz Kierzycki był 429-ty, Mateusz Myśliński ostatecznie zajął 469-te miejsce miejscu. Warto dodać, że chociaż w imprezie biorą udział najtwardsi i najlepsi to i tak wielu z nim nie udaje się ukończyć zawodów, a dostanie się do finału to naprawdę bardzo dobry wynik.

Niestety zawodnicy AMK Drwęca nie mogą zaliczyć swojego startu do udanych, a raczej do pechowych. Dwóch z nich odpadło jeszcze w sobotnich eliminacjach: Patryk Mikołajczyk z powodu urazu kręgosłupa, a Kamil Skop z powodu awarii maszyny. Trzeci zawodnik Radosław Przybysz zakwalifikował się do niedzielnego finału na świetnym 241 miejscu, niestety nie wystartował w nim z powodu awarii motocykla.

Gratulujemy zawodnikom AMK Enduro Grunwald dobrego startu w tak prestiżowej imprezie hard enduro jaką jest Red Bull 111 Megawatt, a zawodnikom z AMK Drwęca życzymy, aby podczas następnych zawodów szczęście im sprzyjało, a pech opuścił.

Zdjęcia i video z Red Bull 111 Megawatt 2018 znajdziecie tutaj: https://www.redbull.com/pl-pl/events/red-bull-111-megawatt

Tekst: Marzena Matuszka, zdjęcia AMK Enduro Grunwald

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *