MNÓSTWO PIJANYCH NA DROGACH: W ŁUKCIE, LIKSAJNACH, MIŁOMŁYNIE, MIĘDZYLESIU, MORĄGU, ZAJEZIERZU I MYSŁAKACH

Długi weekend niestety obfitował w nietrzeźwych kierowców na drogach powiatu ostródzkiego. Nie zabrakło także tych kierujących bez uprawnień.

W czwartek 10 listopada w Ostródzie na ul. Władysława Jagiełły patrol referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki opel. Okazało się, że będący za kierownicą mężczyzna porusza się pojazdem mimo aktywnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Samochód przekazano partnerce mężczyzny. Po sporządzeniu dokumentacji do sądu 21-latek został zwolniony.

Również w czwartek w miejscowości Zajezierze w gminie Małdyty policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego kierującego pojazdem marki fiat. W toku wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało obecność ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Po zatrzymaniu prawa jazdy i przekazaniu auta wskazanej osobie, mężczyznę zwolniono.

W piątek 11 listopada patrol referatu ruchu drogowego ostródzkiej jednostki na ulicy Żeromskiego w Morągu zatrzymał nietrzeźwego 46-letniego kierującego pojazdem marki chevrolet. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało obecność promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano elektronicznie prawo jazdy. Pojazd przekazano osobie uprawnionej.

Także w piątek w miejscowości Międzylesie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch mężczyzn kierujących rowerami w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie 52-latka obecność dwóch promili alkohol natomiast w organizmie towarzyszącemu mu w przejażdżce 44-latka wynik wynosił 2,5 promila. Obaj cykliści zostali ukarani mandatami karnymi po 2,5 tysiąca złotych.

Tego samego dnia w Łukcie policjanci miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli 58-letniego rowerzystę, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wynosił prawie 3 promile alkoholu. Rower przekazano osobie wskazanej za pokwitowaniem. Mężczyzny nie ukarano mandatem karnym z uwagi na jego stan psychofizyczny. Policjanci wykonali czynności inicjujące przeprowadzenie czynności wyjaśniających w sprawie o wykroczenie, po których zwolnili kierującego.

W sobotę 12 listopada w Liksajnach w gminie Miłomłyn patrol referatu ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 49-letnią kobietę, która kierowała pojazdem marki audi będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w jej organizmie. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu.

W niedzielę 13 listopada w Miłomłynie patrol referatu ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 58-kierującego rowerem, który poruszał się po drodze w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za nieodpowiedzialną jazdę sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Tego samego dnia w miejscowości Mysłaki, gm. Miłakowo policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 43-latka, który kierował swoim jednośladem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Jazda na podwójnym gazie kosztowała mężczyznę 2500 złotych.

Natomiast w Łukcie policjanci referatu ruchu drogowego ostródzkiej jednostki policji zatrzymali do kontroli drogowej 40-latka, który kierował rowem będąc w stanie nietrzeźwości. W jego przypadku badanie również wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Do najbardziej niebezpiecznego zdarzenia drogowego minionego weekendu, spowodowanego przez pijanego kierowcę doszło w niedzielę w Małdytach. Pisaliśmy o tym tutaj:

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *