DACHOWANIE W LUBAJNACH, PIJANI KEROWCY W OSTRÓDZIE, MORĄGU, GIERZWAŁDZIE, GÓRCE CZYLI PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH POWIATU

Pomimo silnych podmuchów wiatru w powiecie doszło jedynie do 3 kolizji drogowych przy czym nie był to czynnik, który bezpośrednio za nie odpowiadał. Zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących w tym rowerzystę, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 2.500 złotych. To bilans minionego weekendu na drogach naszego powiatu.

Od piątkowego popołudnia do poniedziałkowego poranka na drogach powiatu doszło do 3 kolizji w których nikt nie odniósł obrażeń. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy za kierownicę wsiadają na podwójnym gazie.

W piątek (18.02.22) w Górce w Gminie Ostróda 38-letni mężczyzna poruszał się rowerem znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie wykazało obecność prawie 3 promili alkoholu w jego organizmie. Za nieodpowiedzialną jazdę na mężczyznę interweniujący policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 2500,- złotych.

W sobotę (19.02.22) w Lubajnach 30-letni kierujący samochodem bmw nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu w wyniku czego zjechał na lewe pobocze gdzie doszło do dachowania pojazdu. Na mężczyznę nałożono mandat karny, a z uwagi na brak posiadanych uprawnień został również skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Również w sobotę w Morągu policjanci zatrzymali do kontroli 33-letniego kierującego skodą, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Zawartość alkoholu w jego organizmie to 0,3 promila alkoholu. Jak się okazało mężczyzna posiada również cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W miejscowości Gierzwałd patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 45-letniego kierującego motorowerem, który prowadził swój pojazd znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność 1 promila alkoholu w jego organizmie.

Wczoraj (20.02.22) w Ostródzie patrol policji zatrzymał do kontroli kierującego audi, który zdecydował się na kierowanie swoim pojazdem pomimo spożywanego wcześniej alkoholu. Wynik badania na jego zawartość wykazał ponad 1 promil obecności w organizmie mężczyzny. W/w zatrzymano prawo jazdy.

Dziś (21.02.22) w godzinach porannych w Ostródzie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 35-letniego kierującego renault, który kierował znajdując się w stanie nietrzeźwości. W jego przypadku badanie wykazało obecność blisko 1 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *