ĆWICZENIA POLICJANTÓW W PRZYPADKU M.IN. NAPADU W BUDYNKU STAROSTWA W OSTRÓDZIE

Napad w budynku Starostwa Powiatowego w Ostródzie, kradzież pieniędzy, próba ucieczki sprawców- to tylko część założeń z którymi zmierzyć musieli się ostródzcy policjanci podczas ćwiczeń sztabowych zorganizowanych w miniony piątek.

Podstawowym celem ćwiczeń sztabowych jest doskonalenie umiejętności policjantów w trudnych i dynamicznych sytuacjach.

W miniony piątek (07.12.2018) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie otrzymał zgłoszenie o napadzie w Starostwie Powiatowym w Ostródzie. Według zgłoszenia byli to zamaskowani mężczyźni. Grożąc pracownikom niebezpiecznym narzędziem ukradli pieniądze i uciekli na parking do zaparkowanego ciemnego hyundaia.

Na szczęście to tylko założenie ćwiczeń. Policjanci po otrzymaniu tych informacji mieli za zadanie podjąć interwencję. Nie było gotowego scenariusza, funkcjonariusze musieli działać „na gorąco” opierając się na swojej wiedzy, doświadczeniu oraz współpracy.

Sprawcy zostali zatrzymani na parkingu starostwa.

Po obezwładnieniu ich policjanci przeszli do wykonywania czynności takich jak kontrola osobista czy sprawdzenie pojazdu.Bezpośrednio po zakończeniu ćwiczeń kierownictwo komendy oraz koordynatorzy działań dokonali podsumowania przeprowadzonych działań oraz analizy podejmowanych przez funkcjonariuszy czynności.

Następnie, odbyło się szkolenie strzeleckie dla policjantów. Na strzelnicy stawili się policjanci z całego powiatu. Funkcjonariusze pod okiem instruktorów doskonalili swoje umiejętności w strzelaniu z broni palnej krótkiej. Odbył się również trening strzelecki z karabinka automatycznego KBK AKMS.

Treningi takie mają za zadanie podnosić i utrzymywać umiejętności policjantów na wysokim poziomie.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *