BYŁ PIJANY, UDERZYŁ W DRZEWO I NIE MÓGŁ WYJŚĆ Z PŁONĄCEGO AUTA. POMOGŁA KOBIETA MIJAJĄCA WYPADEK

O wielkim szczęściu może mówić 72 -latek z gminy Sępopol, któremu z płonącego auta pomogła wydostać się kobieta. Mężczyzna kierował audi pomimo alkoholu w organizmie i zderzył się z drzewem. Jego auto zapaliło się, a on próbując wyjść zaplątał się w pas bezpieczeństwa. Kobieta widząc płomienie wydobywające się spod maski audi nie zawahała się pomóc. 72- latek trafił do szpitala. Jego auto doszczętnie spłonęło.

Dziś, (12.03.21r.) około godz. 9:30 na trasie Sępopol – Boryty doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pijanego 72-latka. Mężczyzna na prostym odcinku drogi zderzył się z przydrożnym drzewem. Audi, którym jechał zapaliło się. Policjanci ustalili, że z pomocą uwięzionemu w palącym się aucie przyszła kobieta przejeżdżająca tą trasą. Mężczyzna sam próbował wyjść z auta, jednak zaplątał się w pas bezpieczeństwa. Kobieta wydostała seniora z płonącego auta i wezwała służby. Okazało się, że 72-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Z uwagi na odniesione obrażenia ciała został przewieziony do szpitala w Bartoszycach.

Audi mężczyzny doszczętnie spłonęło. Wrak został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali kobietę udzielającą pomocy 72-latkowi. Dalsze czynności pozwolą na ustalenie, czy ktoś oprócz 72-latka winny jest temu zdarzeniu.

Pewne jest to, że 72- latek poniesie odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres co najmniej 3 lat.

Policja Warmińsko-Mazurska

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *