KAZAŁ KLĘCZEĆ DZIECIOM PRZED LODÓWKĄ, BIŁ JE I ŻONĘ, NISZCZYŁ SPRZĘTY

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 38 – latka. Mężczyzna wyzywał, bił, niszczył a także znęcał się nad swoimi dziećmi. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Iławscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące znęcania się 38 – latka na żoną. W trakcie czynności ustalili, że mieszkaniec powiatu iławskiego wyzywa kobietę, uderzał, szarpał, popychał a także niszczył sprzęt domowy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

Jednak 38 – latek nie stosował się do zastosowanego środka zapobiegawczego a także nie zmienił swojego zachowania a wręcz agresja się nasiliła. Mieszkaniec powiatu iławskiego nadal znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną ale również zaczął znęcać się nad dziećmi, kazał klęczeć przed lodówką czy bił.  W związku złożono wniosek o zmianą środka zapobiegawczego. Sąd uznał wniosek za zasadny i 38 – latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Kodeks karny za stosowanie przemocy wobec osoby najbliższej przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Iława

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *