„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” W OSTRODZIE I POWIECIE OSTRÓDZKIM

Na drogach regionu ruszyły policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Również w okolicach ostródzkich szkół pojawi się więcej policyjnych patroli, których głównym zadaniem będzie dbanie o bezpieczeństwo szczególnej grupy użytkowników ruchu drogowego – dzieci i młodzieży.

Kiedy dzieci korzystały z ostatnich wolnych dni, policjanci ruchu drogowego weryfikowali oznakowanie dróg oraz urządzeń ostrzegawczo – zabezpieczających w rejonach szkół i bezpośrednio prowadzących do szkół. W przypadku, gdy napotkano braki lub nieprawidłowości funkcjonariusze kierowali wnioski do zarządców dróg o ich pilne uzupełnienie lub naprawę. Wszystko po to, by dzieci mogły czuć się jak najbezpieczniej w drodze do szkoły.

Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie dokonał sprawdzenia rejonu 46 szkół na terenie powiatu przy czym skierował 4 wystąpienia do zarządców dróg.

1 września ostródzcy policjanci pojawili się w okolicach szkół w celu zadbania o bezpieczne dotarcie uczniów na inaugurację nowego roku szkolnego 2022/2023.

Także wzorem lat ubiegłych Komenda Straży Miejskiej w Ostródzie prowadzi akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcją tą objęte są okolice szkół i przedszkoli w Ostródzie. Funkcjonariusze Straży Miejskiej dbają o bezpieczeństwo pieszych kontrolując najbardziej newralgiczne i uczęszczane przejścia w okolicach placówek oświatowych. Oprócz tego wręczane są dzieciom drobne upominki w postaci odblasków poprawiających ich widoczność na drodze.

(mp), KPP Ostróda, Miasto Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *