PODPALIŁ DOM Z RODZINĄ W ŚRODKU. ZOSTAŁ ARESZTOWANY ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA

Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców płonącego domu oraz zaangażowaniu służb nie doszło do tragedii w naszym regionie. Podpalacz został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

W niedzielę (10.10.2021r.) rano, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olecku otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w jednej z miejscowości w gminie Olecko. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe.

Policjanci ustalili, że w domu w chwili pożaru przebywała rodzina tam zamieszkująca, a przyczyną powstania ognia było podpalenie.

W toku podjętych czynności przez funkcjonariuszy okazało się, że najprawdopodobniej sprawcą podpalenia był 59-letni współmieszkaniec, którego nie było na miejscu w chwili zdarzenia.

Niespełna po godzinie, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości. Sprawca w chwili zatrzymania był pijany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz sprowadzenia zdarzenia, które zagroziło życiu lub zdrowiu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

We wtorek (12.10.2021r.) na wniosek Prokuratora, sąd zastosował wobec 59-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Policja Warmińśko-Mazurska

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *