39 NOWYCH POLICJANTÓW NA WARMII I MAZURACH. JEDEN TRAFI DO KPP OSTRÓDA

W poniedziałek (26.09.2022r.) w sali sportowej Oddziału Prewencji  Policji w Olsztynie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Tym razem służyć wiernie Narodowi uroczyście ślubowało 39 funkcjonariuszy. 

Proces rekrutacji trwa, a liczba chętnych do podjęcia służby w Policji na Warmii i Mazurach oraz spadek liczby wakatów pokazują, że możliwość służby w Policji cieszy się dużym zainteresowaniem.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” – te słowa za swoim szefem powtórzyło grono nowych policjantów z Warmii i Mazur.

W gronie 39 przyjętych policjantów jest 11 kobiet. Po ślubowaniu nowi funkcjonariusze odbędą szkolenie w jednej ze szkół policji, po którego zakończeniu wrócą do swoich jednostek: OPP w Olsztynie (27), KMP w Elblągu (7), KPP w Braniewie (1), KPP w Ełku (1), KPP w Giżycku(1), KPP w Ostródzie (1), KPP w Szczytnie (1).

Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek oraz Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko odznaczyli Wójta Gminy Milejewo Krzysztofa Szumałę, Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji.

Jest to już  6 ślubowanie, które odbyło się w tym roku. W garnizonie warmińsko-mazurskim służy obecnie 3585 policjantów. Kolejne przyjęcie nowych funkcjonariuszy planowane jest na koniec bieżącego roku.

KWP Olsztyn

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *