ZBIÓRKA NA NOWY SZTANDAR DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŻOŁNIERZA POLSKIEGO W DURĄGU

Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego to wiejska szkoła z tradycjami.

Gościliśmy w niej często i staramy się ja wspierać w wielu akcjach. Kadra nauczycielska, szkolny personel, uczniowie i ich rodzice często ze sobą współpracują dla dobra placówki i uczących się w niej dzieci. O SP w Durągu możecie poczytać m. in. na naszej stronie:

MŁODZIEŻ Z GMINY OSTRÓDA SPOTKAŁA SIĘ W DURĄGU NA ZLOCIE WOLONTARIUSZY

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH W SZKOLE W DURĄGU

JUBILEUSZ 74-LECIA SZKOŁY W DURĄGU ORAZ NADANIE ODZNACZENIA SZTANDAROWI SZKOŁY

OBCHODY 30 ROCZNICY UCHWALENIA PRAW DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DURĄGU

POWSTANĄ SZKOLNE KLUBY SPORTOWE W 8 SZKOŁACH W GMINIE OSTRÓDA

ZABAWA CHOINKOWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DURĄGU

Szkoła w Durągu została przekształcona w szkołę podstawową w związku z reformą oświaty, która zlikwidowała gimnazja. W związku z tym szkoła w tym roku będzie miała nadany nowy sztandar. Niestety jest to spory wydatek dla całej szkolnej społeczności. Dlatego udostępniamy zbiórkę na nowy sztandar dla SP im. Żołnierza Polskiego w Durągu.

Link do zbiórki: Zbieramy na Sztandar – SPwDurągu

A tak pisze o szkole i zbiórce dyrektor Rafał Jarema:

W związku z zamianą gimnazjum na szkołę podstawową, w maju 2020 roku, pragniemy przygotować uroczystość przyjęcia nowego sztandaru. Niestety sam jego zakup oraz organizacja pracy związana z tą ceremonią, wiążą się z ogromnymi nakładami finansowymi, które zaczynają przerastać środki, jakie posiadamy na ten cel.

Dokładaliśmy i dokładamy starań, aby nasza placówka dynamicznie się rozwijała. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom uczniów i ich Rodziców, a tym samym chcemy, aby nasza młodzież miała te same możliwości, co uczniowie z miast. Chcemy ukierunkować ich wychowanie jak najlepiej, krzewiąc w nich między innymi ducha patriotyzmu, dlatego w 2010 roku nasza szkoła przyjęła imię Żołnierza Polskiego.  W związku z tym współpracujemy z Wojskiem, uczestniczymy w uroczystościach państwowych i organizujemy różne akcje dla społeczności wiejskiej, np. koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Ważne jest dla nas wsparcie od Każdego, komu nie jest obojętny los nauki młodego pokolenia, a przede wszystkim naszej placówki.

Dlatego zwracamy się  z prośbą o pomoc w zdobyciu pieniędzy na zakup sztandaru.

Link do zbiórki: Zbieramy na Sztandar – SPwDurągu

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *