ŻYCZENIA DLA STRAŻNIKÓW MIEJSKICH W OSTRÓDZIE Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA

Dzisiaj (30.08.22) w Urzędzie Miasta w Ostródzie, Komendant Powiatowy Policji podinsp. Marcin Danowski w obecności Burmistrza Miasta Zbigniewa Michalaka w związku z Dniem Straży Gminnej i Miejskiej na ręce Komendanta Straży Miejskiej Andrzeja Bartnickiego złożył symboliczne życzenia.

„Dzień Strażnika Miejskiego” ustanowiony został w rocznicę uchwalenia Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych, która reguluje zasady działania straży gminnych i miejskich. Z tej okazji Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie podinsp. Marcin Danowski wręczając dziś Komendantowi Straży Miejskiej w Ostródzie podziękowania podkreślił, jak ważne jest wsparcie w policyjnych działaniach ze strony współpracujących służb porządkowych, co przede wszystkim buduje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania oraz przestrzeni publicznej.

Podkreślił, że gotowość do niesienia pomocy, egzekwowanie przestrzegania prawa, jak również ochrona porządku publicznego ma ogromny wpływ na rzecz bezpieczeństwa lokalnego społeczeństwa.

Jednocześnie podziękował za dotychczasową wielowymiarową współpracę licząc, że będzie ona kontynuowana na równie wysokim dotychczasowym poziomie.

(mp), KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *