ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW SOKOŁA OSTRÓDA W MECZU NA SZCZYCIE 1 LIGI WOJEWÓDZKIEJ

W rozegranym w niedzielę meczu 6 kolejki 1 ligi ligi wojewódzkiej juniorów Sokół pokonał na wyjeździe Olimpię II Elbląg 2:1.

Niedzielne spotkanie śmiało można nazwać hitem 1 ligi. Zmierzyły się w nim obecny lider czyli Sokół oraz wicelider z Elbląga. Do niedzieli obie ekipy nie przegrały meczu, piłkarze Olimpii nie stracili nawet gola, a o tym, że liderem byli „Trójkolorowi” decydował bilans bramkowy.

Podopieczni Marka Śnieżawskiego objęli prowadzenie w 44 minucie, a „gola do szatni” zdobył po rzucie rożnym Filip Przyborowski. W 55 minucie Sokół prowadził już 2:0, a do siatki trafił Kacper Archacki. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem w 80 minucie, ale to „Trójkolorowi” po meczu cieszyli się z niezwykle cennych 3 punktów. Brawo!!!

Olimpia Elbląg – Sokół Ostróda 1:2 (0:1)

Bramki: 80′ – Przyborowski 44′, Archacki 55′.

Skład: Witkowski – Musiakowski, Milewicz, Dembiński, Kędzierski, Archacki, Przyborowski, Podgórski, Wójcik, Jagielski, Makrocki oraz Perowicz, Kłodowski, A.Wiśniewski, Sz.Wiśniewski, Rejman, Stupak.

Komentarz trenera Marka Śnieżawskiego:

Kolejny ciężki mecz, w którym od pierwszego do ostatniego gwizdka podjęliśmy walkę nie dając przeciwnikowi możliwości rozwinięcia skrzydeł. Zagraliśmy dobre spotkanie pod względem taktycznym i stanowiąc wspierający się wzajemnie kolektyw wygraliśmy ważny mecz dla układu tabeli. Obroniliśmy pozycje lidera – i mamy go w Ostródzie. Z pewnością takie mecze dodają pewności siebie i dobrze, ale tez twardo stąpamy po ziemi. Znamy swoje mankamenty w grze i musimy nad nimi pracować, ale to od poniedziałku. Dzisiaj należą się duże słowa uznawania dla chłopaków bo naprawdę zrobili duży progres w swoim funkcjonowaniu w każdej sferze. W imieniu swoim i chłopaków dziękuje również kibicom ze obecność i wsparcie w trakcie meczu.

W kolejnym spotkaniu „Trójkolorowi” zmierzą się ze Starem Nidzica. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 5 czerwca o godz. 11:00 na boisku przy ul. Plebiscytowej.

Źródło: Sokół Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *