ZLIKWIDOWALI „DZIUPLĘ” Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI Z KRADZIONYCH AUT

Morąscy kryminalni wspierani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie zlikwidowali „dziuplę” z częściami samochodowymi. Zabezpieczone części pochodzą z co najmniej 10 skradzionych pojazdów. Sprawa jest rozwojowa.

Sprawa rozpoczęła się w grudniu 2020 roku. Wówczas policjanci z Komisariatu Policji w Morągu otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Morąg doszło do kradzieży bmw o wartości 200 tysięcy złotych. Kryminalni od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Kilkumiesięczne intensywne czynności doprowadziły ich do zakładu mechanicznego na terenie powiatu kwidzyńskiego.

Morąscy kryminalni wspierani przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie pojechali w to miejsce. W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczyli kilkadziesiąt części samochodowych, w tym również te pochodzące ze skradzionego w grudniu bmw. Zatrzymali również 4 mężczyzn w wieku od 19 do 40 lat.

Na chwilę obecną wiemy, że zabezpieczone przedmioty pochodzą z co najmniej dziesięciu kradzionych pojazdów z różnych części Polski. Ta liczba może jednak wzrosnąć, ponieważ wciąż trwa badanie pozostałych części. W tym celu powołany został biegły. – mówią policjanci

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *