ZESPÓŁ SZKÓL LICEALNYCH W MORĄGU SZKOŁĄ Z POTENCJAŁEM!

Morąska szkoła znalazła się w elitarnym gronie 9 szkół z Warmii i Mazur zasługujących na uznanie ze względu na bardzo dobre przygotowanie uzdolnionej młodzieży do studiów.

Reprezentujący szkołę Krzysztof Staszan w trakcie konferencji w Auli Teatralnej Centrum Nauk Humanistycznych UW-M w Olsztynie, 27 marca 2019 r. odebrał nagrodę „Chiron – szkoła z potencjałem” oraz dyplom za osiągnięcia w obszarze nauk społecznych i sztuki. Wyróżnienie to jest potwierdzeniem dobrego przygotowania przez Zespół Szkół Licealnych w Morągu swoich absolwentów do rozpoczęcia studiów na olsztyńskiej uczelni.

Przy ocenie laureatów uwzględniono między innymi liczbę studentów z danej szkoły i ich sukcesy. Istotna była też liczba absolwentów danej szkoły otrzymujących stypendium rektora dla najlepszych studentów. Warto dodać, że Zespół Szkół Licealnych został uhonorowany takim wyróżnieniem po raz drugi.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie jest jedną z kilku uczelni współpracujących z Liceum Ogólnokształcącym Nr II im. L. Kruczkowskiego i technikum Nr 2 w Morągu. Obie te szkoły tworzą Zespół Szkół Licealnych. Liczne kontakty ze światem nauki, działania dydaktyczne oraz realizacja wielu projektów pozwalają uczniom na wysoki rozwój kompetencji i zdobywanie wiedzy niezbędnej w czasie studiów.
Tytułowy Chiron był antycznym centaurem, który wychowywał greckich herosów.
Źródło: Powiat Ostródzki, Informacja i foto: Krzysztof Staszan

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *