wypadek w Samborowie

ZDERZENIE DWÓCH SAMOCHODÓW NA DK16 W SAMBOROWIE. 1 OSOBA W SZPITALU

Około godz. 18:00 w sobotę 15 lipca na krajowej szesnastce w miejscowości Samborowo w Gminie Ostróda doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, kierująca pojazdem BMW wyjeżdżając z ul. Przemysłowej w Samborowie na DK16 nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla kierującego pojazdem marki Mercedes poruszającym się również DK16 w kierunku Iławy w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów.

Jak poinformował nas mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch aut. Samochodami podróżowały łącznie 4 osoby – wszyscy dorośli. Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Samborowie i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ostródy.

Po dojeździe strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zabezpieczyli przeciwpożarowo pojazdy i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego została zabrana do szpitala z ogólnymi obrażeniami – powiedział mł. bryg. Marcin Wiśniewski.

Krajowa szesnastka w miejscu wypadku na czas działań była zablokowana.

Foto: KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *