WYPADEK NA DK-16 OSTRÓDA – TYROWO! NA MIEJSCU HELIKOPTER LPR. DROGA NA IŁAWĘ ZABLOKOWANA!

UWAGA! Zablokowana jest droga z Ostródy do Iławy, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Poważnie ranna została 19-letnia kobieta kierująca osobowym volkswagenem.

Dziś, w środę 19 maja około godziny 8:30 rano doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów – ciężarowego z osobowym volkswagenem na ul 11 Listopada w Ostródzie przy wylocie na Iławę.

Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu wypadku policjantów, kierująca osobowym volkswagenem 19-latka z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzyła się z pojazdem ciężarowym – informuje mł. asp. Anna Balińska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie

Jak poinformował nas st. kpt Grzegorz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, ranna kobieta kierująca samochodem osobowym była zakleszczona w pojeździe. Strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi do wycinania, by wydobyć ją z pojazdu.

Kobieta jest przytomna, ale w poważnym stanie. Na miejscu pomocy udzielili jej ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego. Na miejsce wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował kobietę do szpitala.

Kierujący samochodem ciężarowym jest ogólnie w stanie dobrym, jednak uskarżał się na bóle.

Droga była zablokowana przez około 2 godziny, policjanci kierowali samochody objazdem przez Morliny.

Foto: Grzegorz Różański, KP PSP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *