ZDERZENIE 2 OSOBÓWEK I CIĘŻARÓWKI W MAŁDYTACH. CIĘŻKO RANNĄ KOBIETĘ ZABRAŁ ŚMIGŁOWIEC LPR

Około godziny 9:30 doszło dziś, w czwartek 9 września do zderzenia trzech samochodów na dawnej starej siódemce w Małdytach. Dwie osoby odniosły obrażenia, po ciężko ranną kobietę przyleciał na miejsce wypadku śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej 519, na skrzyżowaniu ulicy Ostródzkiej i Morąskiej w Małdytach, na dawnej starej siódemce. Zgłoszenie wpłynęło do służb o godz. 9:35.

Zderzyły się ze sobą 3 samochody – 2 osobowe oraz ciężarowy. W sumie podróżowały nimi 4 osoby. W ciężarowym i jednym osobowym sami kierowcy, a w drugim osobowym marki honda dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Jak się okazało, najbardziej ucierpiały osoby z ostatniego samochodu.

Jak poinformował nas st. kpt. Grzegorz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, w wyniku zderzenia w hondzie zakleszczona była kobieta, druga osoba została ewakuowana przez świadków zdarzenia. Kierowca ciężarówki i drugiego samochodu opuścili swoje pojazdy samodzielnie.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Morągu oraz z OSP Małdyty. Pracowały także policja i 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego. Na miejsce zdarzenia udał się także Komendant Powiatowy KP PSP Ostróda  st. bryg. Tomasz Ostrowski – informuje st. kpt Grzegorz Różański.

– Po przyjeździe pierwszego zastępu sytuacja się potwierdził, kobieta była zakleszczona, wszystkie osoby były świadome. Ranna miała bardzo poważne obrażenia. Strażacy wykonali dostęp do zakleszczonej przy pomocy narzędzi hydraulicznych, żeby rozciąć karoserię i wyprzeć pozgniatane elementy i ewakuowali kobietę z pojazdu. Ranna Została przeniesiona do karetki. Lekarz, który był na miejscu podjął decyzję o wezwaniu śmigłowca LPR. – mówi Grzegorz Różański

Strażacy przygotowali miejsce do lądowania i startu śmigłowca.

Druga ranna osoba z tego samego samochodu została odwieziona do szpitala. Z bardzo wstępnych ustaleń wynika, że pozostałe dwie osoby uczestniczące w zdarzeniu czyli kierowca drugiej osobówki oraz samochodu ciężarowego, na chwilę obecną odnieśli niewielkie obrażenia i po przebadaniu oraz opatrzeniu pozostali na miejscu.

Podkom. Anna Balińska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie poinformowała nas, że z bardzo wstępnych ustaleń pracujących na miejscu wypadku policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu ciężarówce. Ta uderzyła w samochód, ale próbując uniknąć zderzenia odbiła w bok, uderzając w inny, kolejny pojazd.

Wyjaśnianiem szczegółów i okoliczności wypadku zajmują się policjanci.

Zdjęcia: Bryg. Adama Zaręba

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *