ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE JEDNOSTEK OSP Z GMINY MIŁOMŁYN

Kolejne zawody sportowo pożarnicze w powiecie ostródzkim mamy za sobą. Tym razem 18 czerwca do sportowej rywalizacji stanęły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Miłomłyn.

Sportowe zmagania pożarnicze oglądało wielu kibiców. Na stadionie w Miłomłynie zgromadzili się miłośnicy pożarnictwa i mieszkańcy gminy. Nie zabrakło również zaproszonych gości. Zawody oglądali między innymi Senator RP Bogusława Orzechowska, Zbigniew Babalski Poseł na Sejm RP, Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Ostrowski, Beata Mazur Przewodnicząca Rady Powiatu.

Reprezentującym Marszałka woj. Warmińsko-Mazurskiego był Dyrektor Bogdan Bartnicki. Obecny był również mł. bryg. Łukasz Jasiński ostródzki Komendant Powiatowy PSP oraz st. kpt. Bogdan Grzymowicz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Iławie.

Tradycyjnie zawody obserwował dh Ryszard Harasim Prezes ZOP ZOSP RP i gospodarz zawodów dh Stanisław Siwkowski Burmistrz miasta i gminy Miłomłyn, a zarazem Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP.

Do zawodów przystąpiło 5 drużyn męskich: OSP Miłomłyn, Bynowo i Liwa, a OSP Ostróda i OSP Jarnołtowo gościnnie. Do zmagań sportowo-pożarniczych przystąpiła drużyna MDP OSP Liwa i MDP OSP Miłomłyn. Zgodnie z regulaminem drużyny męskie rywalizowały w konkurencji sztafeta pożarnicza 7×50 metrów z przeszkodami i w ćwiczeniu bojowym. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany. Suma czasów z dwóch konkurencji dawała zwycięstwo. OSP Miłomłyn i OSP Liwa do samego końca liczyły się w walce o zwycięstwo. Zawody wygrali strażacy ochotnicy z Miłomłyna, wyprzedzając minimalnie o 0,7 sekundy OSP Liwa. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z OSP Bynowo. Drużyny, które wystartowały gościnnie, nie były klasyfikowane na szczeblu gminnym.

Najmłodsi uczestnicy zawodów znakomicie sobie poradzili i przy ogromnym aplauzie publiczności otrzymali nagrody ufundowane przez Posła Zbigniewa Babalskiego, a także medale i upominki ufundowane przez gminę Miłomłyn. Drużyny męskie otrzymały okazałe pucharu i symboliczne czeki na sprzęt pożarniczy ufundowane przez gminę, a Mistrzowie –  OSP Miłomłyn dodatkowo kombinezon do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych, który ufundowała Senator Bogusława Orzechowska.

Opracował/ zdjęcia: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: Piotr Sotnik

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *