ZAWODNICY AMK ENDURO GRUNWALD WALCZĄ W MISTRZOSTWACH ŚWIATA HARD ENDURO!

Ten weekend dla miłośników motoryzacji jest czymś wyjątkowym. Po raz pierwszy w Polsce – w Dąbrowie Górniczej odbywają się Mistrzostwa Świata Hard Enduro, gdzie zawodnicy z całego świata będą walczyć o najwyższy tytuł.Wśród uczestników jest też 8 zawodników AMK Enduro Grunwald!

Zawodnicy AMK  Enduro Grunwald powalczą!

Klub w walce o tytuł Mistrza Świata reprezentują: Przemysław Koszela, Mateusz Myśliński, Dariusz Jaworski, Paweł Wilczewski, Jakub Świder, Hubert Pawłowski, Marcin Bryska, Patryk Studniak i  Artur Ciecierski

Formuła rywalizacji o Mistrzostwo Świata w Hard Enduro polega na kilku godzinnej jeździe po zróżnicowanym terenie (podjazd, rzeki , jazda po kamieniach , gęsty piach oraz odcinki toru z przeszkodami). Takie wyzwanie w tej historycznej edycji zawodów podejmie drużyna z naszego powiatu a mianowicie AMK Enduro Grunwald . Ośmioro zawodników tego klubu stanie na lini startu z najlepszymi zawodnikami świata, gdzie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz nabrać jeszcze większego doświadczenia.

Stowarzyszenie Enduro Grunwald serdecznie dziękuję za wsparcie Gminie Grunwald oraz Sołectwu Gierzwałd. Dzięki wsparciu gminy oraz lokalnych sponsorów starty w zawodach takiej rangi nie były by możliwe.

Jak wygląda trasa zawodów?

Głównym elementem HARD podczas Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro – HERO Challenge w Dąbrowie Górniczej będzie WYTRZYMAŁOŚĆ oraz umiejętność pokonywania technicznych sekcji kamieni i krótkich podjazdów.
W skład jednej pętli wchodzić będzie aż 1 200 metrów kamieni i głazów. Biorąc pod uwagę, że podczas wyścigu głównego zawodnicy pokonają aż 6 okrążeń, da nam to ponad 7 000 metrów jazdy po samych sekcjach głazów. To tak jakby przejechać 7-kilometrowy, trudny potok!
HERO Challenge to jedyna trasa cyklu Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro, która połączy ze sobą elementy najbardziej wymagających dyscyplin motocyklowych:
  • sekcje Hard Enduro – krótkie, strome i techniczne (często wypełnione głazami) podjazdy,
  • szybsze odcinki Enduro,
  • fragmenty torów motocrossowych o twardej nawierzchni oraz z głębokim piachem,
  • elementy SuperEnduro.

Jak wygląda formuła zawodów?

Podczas sobotniego prologu każdy zawodnik startuje indywidualnie. Pętla liczyć będzie 15-20 minut. Uczestnicy będą mogli ją pokonać dwukrotnie, a do wyniku liczyć się będzie lepszy czas.
Wieczorny prolog w centrum miasta Dąbrowa Górnicza:
28 riderów z najlepszymi czasami zakwalifikuje się do wieczornego wyścigu SuperEnduro w niesamowicie klimatycznym miejscu zlokalizowanym w sercu Dąbrowy Górniczej – Fabryce Pełnej Życia. To kompleks opuszczonych, starych fabryk w ścisłym centrum miasta, gdzie powstanie specjalnie przygotowany tor przebiegający przez byłe zakłady.
Wyścig odbędzie się wieczorem przy sztucznym oświetleniu, w akompaniamencie elektryzującej muzyki. Zawodnicy będą walczyć o lepszą pozycję startową podczas niedzielnego wyścigu.
Niedzielny wyścig główny:
Zawodnicy zostaną podzieleni na trzy grupy zgodnie z czasami uzyskanymi w sobotnim prologu.
Poranek rozpocznie się 1,5-godzinnym wyścigiem dla pierwszej grupy, a zaraz za nim dla grupy drugiej. Na bramce startowej trzeciej, najmocniejszej grupy stanie 80 zawodników z najlepszymi czasami z prologu, którzy zmierzą się w 3-godzinnym wyścigu głównym.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *