ZAPRZYSIĘŻENIE BURMISTRZA OSTRÓDY I PIERWSZA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Dziś w Sali Reprezentacyjnej ostródzkiego zamku odbyła się I Sesja Rady Miejskiej oraz zaprzysiężenie nowego Burmistrza Miasta Ostróda.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia przygotowanego przez uczniów SMS w Ostródzie  na pożegnanie Prezesa SMS i powitanie Burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka.

Po przedstawieniu rozpoczęła się I Sesja Rady Miejskiej.

W obecności  zgromadzonych mieszkańców  Ostródy i zaproszonych gości nowi radni Rady Miejskiej i nowy Burmistrz Miasta Ostróda złożyli ślubowanie. Następnie na wniosek jednego z radnych Rada Miejska zdecydowała się przenieść obrady do sali w Urzędzie Miasta.  Po tym nowy Burmistrz Ostródy przedstawił swój plan działania .

Na zakończenie  oficjalnie nowemu włodarzowi miasta złożył życzenia Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas i były burmistrz, a obecnie radny RM – Czesław Najmowicz. Następnie ogłoszono przerwę, a Zbigniew Michalak odbierał gratulacje od delegacji i osób prywatnych.

Obrady kontynuowano w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Na przewodniczącego Rady został wybrany Jacek Dudzin, natomiast wiceprzewodniczącymi zostali Tadeusz Bera i Mirosław Godlewski.

 

Post Author: Janka Gukiewicz

1 thought on “ZAPRZYSIĘŻENIE BURMISTRZA OSTRÓDY I PIERWSZA SESJA RADY MIEJSKIEJ

    olo

    (19 listopada 2018 - 19:04)

    … i wylądował

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *