ZAKOŃCZYŁY SIĘ SOŁECKO-STRAŻACKIE ROZGRYWKI PIŁKI SIATKOWEJ W GMINIE OSTRÓDA

Zakończył się trwający wiele tygodni sołecko-strażacki turniej piłki siatkowej w Gminie Ostróda, który odbywał się w hali Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu. Rywalizowały w nim zespoły z wielu miejscowości Gminy Ostróda.

Zapraszamy do przeczytania relacji z ostatniego finałowego turnieju przygotowanej przez organizatora – sołtysa sołectwa Durąg Mariusza Ignatjuka:
Przez ostatnie 50 dni (tak pięćdziesiąt) na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu trwały rozgrywki. Na wstępie chciałbym podziękować sponsorom i współorganizatorom za pomoc zarówno w pozyskaniu środków finansowych, użyczenie całego zaplecza sportowego oraz pomoc na każdym etapie ligi.
Także w imieniu swoim i zawodników chciałbym serdecznie podziękować:
  • Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa Oddział w Olsztynie, a w szczególności dyrektorowi Panu Grzegorzowi Kierozalskiemu za chęci i jak zawsze wyciągniętą w naszą stronę pomocną dłoń. To dzięki dofinansowaniu właśnie z KOWR-u udało się przeprowadzić tak fajne wydarzenie sportowe dla naszej społeczności,
  • Panu Piotrowi Błaszkiewiczowi Radnemu Powiatu Ostródzkiego, który na dobre zadomowił się w naszym sołectwie i aktywnie bierze udział w wielu organizowanych przez nas wydarzeniach, na które nigdy nie przyjeżdża z pustymi rękoma, a bardzo często pomaga i włącza się w samą organizację,
  • Panu Rafałowi Jarema Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu za udostępnienie hali sportowej wraz z całym zapleczem socjalno-sanitarnym, a także cierpliwość i wyrozumiałość,
  • – ekipie sędziowskiej w składzie: Mariusz Ignatjuk, Adam Cichowski, Przemek Jasiński, Konrad Śliwiński, Krystian Liberadzki, Kuba Rydel (liniowy), Oliwier Pyza (liniowy), Łukasz Majewski (kolarz pro master),
  • – ekipie wsparcia w osobach: Aleksandra Kijek, Kinga Kijek, Weronika Sikorska, Kuba Winiarek, Sławek Dylak – bez Was wszystkich to by się nie udało

Przechodząc do meritum przedstawię nasz turniej w liczbach, bo statystyki bardzo dobrze oddają przebieg ligi.

Turniej rozpoczęliśmy 25 marca meczem OSP Durąg vs. OSP Smykówko, a zakończyliśmy 13 maja meczem OSP Durąg vs. Sołectwo Lichtajny.

W turnieju udział wzięło 7 ekip (kolejność losowa): OSP Durąg, OSP Ornowo, OSP Brzydowo, Mewa Smykowo Przyjaciele KOWR, OSP Smykówko, OSP Stare Jabłonki i Sołectwo Lichtajny.

Podczas trwającej prawie 50 dni ligi rozegraliśmy 21 meczów, w których drużyny walczyły łącznie w 87 setach i zdobyły w nich w sumie aż 3696 punktów (oj było co gwizdać).

Emocje wśród zawodników, sędziów i kibiców towarzyszyły nam praktycznie od pierwszego do ostatniego meczu. Były chwile radości po wygranej i smutku po porażce, biuro zawodów odnotowało znikomą ilość kontuzji, co cieszy, ale przede wszystkim towarzyszyła nam dobra zabawa, połączona z aktywnością fizyczną i rodzinną atmosferą, czyli to z czego słynie Sołectwo Durąg.

Tabela końcowa

1. MEWA Smykowo – Przyjaciele KOWR 14 pkt

2. OSP Smykówko 13 pkt

3. OSP Stare Jabłonki 11 pkt

4. OSP Ornowo 10 pkt

5. OSP Brzydowo 8 pkt

6. SOŁECTWO Lichtajny 4 pkt

7. OSP Durąg 3 pkt

Gospodarze z Durąga okazali się jak zwykle bardzo gościnni i pozwolili gościom zająć wyższe lokaty, spokojnie czekając na pewnym 7. miejscu. Natomiast po tytuł mistrza sięgnęła reprezentacja wpółorganizatorów, czyli MEWA Smykowo – Przyjaciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, idąc przez turniej jak burza.

Wszystkie biorące udział ekipy zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami oraz drobnymi nagrodami rzeczowymi i paczkami słodkości. Złotą zasadą naszego turnieju było to, by w każdej drużynie grała przynajmniej jedna kobieta i decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Nasze urocze i sympatyczne koleżanki pokazały, że grać może każdy, a kobiety mogą stanowić o sile zespołu. OSP Ornowo rozgrywało mecze w konfiguracji 3 kobiety + 3 mężczyzn i wygrywało takie mecze, brawo.

Organizator postanowił uhonorować w sposób szczególny właśnie Panie i każda zawodniczka otrzymała pamiątkowy, specjalnie zaprojektowany medal oraz paczkę słodkości. Radość i uśmiechy naszych kobiet przy dekoracji – bezcenne.

Dodatkowo pamiątkowe medale otrzymali najmłodsi kibice, którzy dzielnie dopingowali swoich tatusiów i mamy podczas całej ligi (Karolcia Ignatjuk, Natalka Grochalska). Dla wszystkich kibicujących dzieci rozdano również duże paczki słodkości, by jakoś umilić im czas po zakończeniu ligi.

Dodatkowo skład sędziowski oraz kapitanowie poszczególnych drużyn wybrali najbardziej wyróżniających się zawodników i zawodniczki.

Nagrodzeni zostali:

  • MVP Turnieju (kat. mężczyzn) – Paweł Michałowski (MEWA Smykowo – Przyjaciele KOWR)
  • MVP Turnieju (kat. kobiet) – Zuzia Głuch (OSP Stare Jabłonki)
  • Wszechstronny Zawodnik – Mateusz Czarnecki (OSP Ornowo)
  • Wszechstronna Zawodniczka – Beata Wiktorowicz (OSP Smykówko)

Wymienieni zawodnicy za wzorową postawę i prezentowany wysoki poziom umiejętności otrzymali pamiątkowe statuetki (z grawerem imienia i nazwiska) oraz tradycyjną paczkę słodkości.

W dniu rozdania nagród i zakończenia ligi, wspólną decyzją drużyn rozegraliśmy szybki puchar ligi, poprzedzony losowaniem online. Drabinka ułożyła się bardzo fajnie i oglądaliśmy ciekawe pojedynki. Nie mniej jednak swoją dominację potwierdzili zwycięzcy ligi – MEWA Smykowo – Przyjaciele KOWR, tym samym zdobywając dublet i trwale zapisując się na kartach historii sportu, przynajmniej naszego lokalnego.

Oczywiście w dniu kończącym ligę organizator zapewnił wszystkim zawodnikom i kibicom słodki poczęstunek, w tym ciastka, cukierki, lizaki, napoje i inne rarytasy. Po rozdaniu nagród zorganizowaliśmy wspólnie ognisko, by jeszcze bardziej się zintegrować całą społecznością sportowych zapaleńców.

Były kiełbaski, śpiewy, rozmowy, śmiech, wspomnienia i wiele więcej…

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pomogły przy organizacji, ale przede wszystkim dziękuję Wam ZAWODNICZKI i ZAWODNICY, bo bez Was nie byłoby tak fajnie!!!

tekst: Mariusz Ignatjuk/red, Zdjęcia: FotoMedia MM

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *