policja

ZA SZYBKO W SAMINIE, BEZ UPRAWNIEŃ W DURĄGU

W niedzielę 16 lipca w miejscowości Durąg w gminie Ostróda, funkcjonariusze ostródzkiej jednostki dokonali zatrzymania kierującego samochodem osobowym marki Opel.

Mieszkańców ul. Mlecznej w Durągu w niedzielę po godz. 16.00 zelektryzowały dźwięki syreny policyjnej oraz widok samochodu osobowego za którym szybko jechał radiowóz policyjny z włączonym kogutem na dachu.

Jak się okazało był to pościg za kierowcą, który nie posiadał uprawnień.

W trakcie kontroli okazało się, że 49 letni mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci sporządzili niezbędną dokumentację do skierowania wniosku o ukaranie do sądu informuje sierż. Paulina Śliwińska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Tego dnia nie zabrakło również rażących przekroczeń dozwolonej prędkości. W miejscowości Samin w gminie Dąbrówno, funkcjonariusze podczas dokonywania pomiaru prędkości w terenie zabudowanym ujawnili kierującego, który poruszał się z prędkością powyżej 50 km/h. 50 letni kierowca jechał z prędkością 105 km/h. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy, ukarany został wysokim mandatem karnym, a do jego konta przypisanych zostało 13 punktów karnych.

Tekst: (pś) KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *