WYPADEK POD OLSZTYNEM. 3 OSOBY TRAFIŁY DO SZPITALA!

Dziś rano, w środę 26 stycznia po godzinie 8:00 na DK53 na trasie Olsztyn-Szczytno (na odcinku Trękusek-Klewki, 7 km) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 2 pojazdów. Zatrzymaniem prawa jazdy i skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu zakończyło się poranne zdarzenie drogowe na DK 53. Jego prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez 19-letniego kierującego seatem. Apelujemy o ostrożność za kierownicą.

W środę (26.01.2022) rano doszło do zdarzenia drogowego na DK 53 na odcinku Trękusek-Klewki. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 19-letni kierujący osobowym seatem na łuku drogi w lewo niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku osobowe volvo. W wyniku zdarzenia 3 osoby trafiły do szpitala na obserwację. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy. W związku ze spowodowaniem przez mężczyznę zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, funkcjonariusze skierowali sprawę do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach.

Przypominamy  także, że zgodnie z aktualnym taryfikatorem obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku znacznie wzrosła kwota mandatu karnego za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto w sytuacji skierowania sprawy do sądu, sprawca wykroczenia drogowego może liczyć się grzywną w wysokości do 30 tys. zł. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem: https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/89248,Nowy-rok-i-nowe-stawki-mandatow-za-wykroczenia-w-ruchu-drogowym.html

Źródło: KMP Olsztyn, (aj)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *