XXV MISTRZOSTWA PRACOWNIKÓW OŚWIATY I URZĘDU GMINY OSTRÓDA W TENISIE STOŁOWYM

W Szkole Podstawowej w Zwierzewie rozegrano jubileuszowe XXV Mistrzostwa Pracowników Oświaty i Urzędu Gminy w tenisie stołowym.

Łącznie w zawodach udział wzięło łącznie 15 zawodników, którzy mecze rozgrywali w kategorii kobiet i mężczyzn. Wśród mężczyzn zwyciężył ponownie Bartosz Szarmach, a w gronie Pań triumfowała Malwina Rychlicka.

Zanim rozpoczęto rywalizację przy stołach Zastępca Wójta Gminy Ostróda Grzegorz Kastrau powitał wszystkich zgromadzonych, a Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gminie Ostróda Zygmunt Fleszar w skrócie przybliżył dwudziestopięcioletnią historię turnieju. Ponadto Pani Anna Lewnadowska, Radna Gminy Ostróda wręczyła na ręce Prezesa ZNP pięknie przygotowany tort z okazji jubileuszowego turnieju.

Po krótkiej części oficjalnej zawodnicy i zawodniczki rozpoczęli tenisowe zmagania. Poziom sportowy turnieju był bardzo wysoki, najmniejszy błąd mógł kosztować bardzo wiele. Nie brakowało efektownych wymian i fantastycznych obron.

Po blisko trzygodzinnej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców. W kategorii Panów nie było niespodzianki, zwyciężył faworyt Bartosz Szarmach, który niegdyś występował w polskiej Superlidze. W kategorii kobiet najlepiej poradziła sobie Malwina Rychlicka, która odzyskała Mistrzostwo po dwuletniej przerwie.

Klasyfikacja kobiet:

1. Malwina Rychlicka – ZPS Tyrowo

2. Helena Pawlak – SP Brzydowo

3. Mariola Kowieska – SP Zwierzewo

Klasyfikacja mężczyzn: 

1. Bartosz Szarmach – SP Pietrzwałd

2. Zygmunt Fleszar – SP Zwierzewo

3. Miłosz Okruciński – ZPS Tyrowo

4. Maciej Domin – SP Samborowo

5. Adrian Sadowski – UG Ostróda

6. Waldemar Cieśluk – UG Ostróda

7. Mariusz Walczak – SP Szyldak

8. Andrzej Krezymon – SP Idzbark

9. Arkadiusz Łopatowski – SP Samborowo

10. Paweł Karbowski – SP Zwierzewo

11. Wiesław Stefański – SP Lipowo

12. Zbigniew Ciesiński – SP Zwierzewo

Po zakończonych grach wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary, które wręczyli: Anna Lewandowska Radna Gminy Ostróda, Elżbieta Jaglińska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierzewie oraz Prezes Oddziału ZNP w Gminie Ostróda Zygmunt Fleszar. Nagrody ufundował Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i zdrową rywalizację!

Źródło: Gmina Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *