XXIV OSTRÓDZKIE KAZIUKI WILEŃSKIE ZA NAMI

W niedzielę 26 lutego składaniem zniczy pod tablicą poświęconą pamięci Mieczysława Czerniawskiego rozpoczęły się 24 Ostródzkie Kaziuki Wileńskie. Kultywowana od początku lat 90-tych tradycja krzewienia kultury kresowej wczoraj miała swój ciąg dalszy. Po pandemicznej przerwie Kaziuki powróciły na mapę ostródzkiego dziedzictwa kulturowego.

Po mszy świętej w kościele pw. NP NMP jej uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do hali Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, by tradycyjnie już spotkać się m.in. z Ciotką Franukową i Wincukiem. Po wprowadzeniu w klimatyczny nastrój przez Kapelę Ostródzianie uroczystości oficjalnie zainaugurowali Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak, Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz przedstawiciele organizacji krzewiących kulturę kresową w Ostródzie Alicja Czerniawska i Zbigniew Połoniewicz.
Na scenie wystąpili zaproszeni goście z Litwy – Polski Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Wilenka” z ekscytującym programem „Niebo złote Ci otworzę”. Na trybunach zgromadziło się ponad pół tysiąca ostródzian, co potwierdza wyjątkową popularność Kaziuków w naszym mieście. Nie zabrakło także tradycyjnego, okolicznościowego Jarmarku Kaziukowego z rękodziełem, palmami wileńskimi oraz ceramiką i gastronomią. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.
Źródło: Miasto Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *