WYTWARZAŁ W DOMU BIMBER. USŁYSZAŁ ZARZUT

Przed sądem w najbliższym czasie tłumaczyć się będzie 73-latek. Mężczyzna w swoim domu za pomocą własnoręcznie skonstruowanego urządzenia do destylacji produkował bimber. Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych za to przestępstwo przewiduje karę do lat 3 pozbawienia wolności.

Iławscy policjanci wydziału kryminalnego podczas czynności służbowych ustalili, że jeden z mieszkańców Susza w domu wytwarza alkohol. Funkcjonariusze pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie potwierdzili uzyskane informacje. Okazało się, że 73-latek w kuchni ma uruchomioną aparaturę do wyrobu alkoholu etylowego. Policjanci na miejscu wykonali oględziny oraz zabezpieczyli wszystkie przedmioty służące do nielegalnego wyrobu alkoholu.  Jak ustali funkcjonariusze mężczyzna w swoim domu za pomocą własnoręcznie skonstruowanego urządzenia do destylacji wytworzył około 11,5 litra alkoholu etylowego.  Policjanci przestawili zarzut mieszkańcowi Susza, do którego się przyznał. Mężczyzna dodał, że bimber pędził na własny użytek i nie wie, ile ma procent, ponieważ nigdy tego nie sprawdzał.

Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych za to przestępstwo przewiduje karę do lat 3 pozbawienia wolności.

(jk/kh), KPP Iława

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *