WYRÓŻNIENIA DLA TERYTORIALSÓW Z MORĄGA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Niepodległość Polski to dzieło wielu pokoleń Polaków. To dzięki ich patriotyzmowi, wierze, umiłowaniu kultury, odwadze i bohaterstwu przetrwaliśmy jako naród 123 lata zaborów, a w 1918 roku odzyskaliśmy Ojczyznę. 

Żołnierze 42 batalionu lekkiej piechoty w Morągu, wchodzącego w skład 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej 10 listopada spotkali się na placu apelowym przy ul. Saperskiej 1 w Olsztynie na uroczystym apelu, by uczcić odzyskanie przez naród polski niepodległego bytu państwowego.
Dowódca Brygady płk Mirosław Bryś dziękując żołnierzom i pracownikom za służbę wyróżnił ich medalami, odznakami brygadowymi, listami pochwalnymi ze zdjęciem na tle sztandaru wojskowego i awansami.

por. Dariusz Wieczorek, st.sierż. Paweł Koć oraz kpr. Kamil Murzyn  zostali odznaczeni Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”.

Medalem „Za zasługi dla obronności kraju” wyróżnia się osoby, które wykazały męstwo lub odwagę w bezpośrednim działaniu związanym z obronnością kraju albo osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych. A także posiadają szczególne zasługi w dziedzinie rozwoju myśli i techniki wojskowej oraz potencjału obronnego jak również w zakresie szkolenia i wychowania wojskowego, zaś swoją pracą zawodową bądź działalnością w organizacjach społecznych znacznie przyczyniły się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju.

por. Bartosz Kępski, por. Dariusz Wieczorek otrzymali odznakę Zasłużony Żołnierz RP. Mjr Krzysztof Mularonek, chor. Tomasz Panasiuk i st. sierż. Paweł Koć odznakę pamiątkową 4W-MBOT.

kpr. Łukasz Nowak otrzymał list gratulacyjny od Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej za uzyskanie bardzo dobrych wyników w szkoleniu i działalności służbowej.

Terytorialność dla żołnierzy OT oznacza gotowość do obrony i wspierania swoich rodzin, bliskich i sąsiadów – stąd wprost wywodzi się ich misja: „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób wnosimy wkład w kształtowanie bezpiecznej przyszłości naszego kraju.
Żołnierze z Morąga 11 listopada będą obecni na obchodach Święta Niepodległości w Morągu, Ostródzie i Iławie. Obecni również będą tam rekruterzy naszej Brygady, którzy przybliżą służbę w szeregach terytorialsów. Najbliższe szkolenia wojskowe odbędą się w grudniu i styczniu pod hasłem „Ferie w mundurze”
kpr. Angelika Żmijewska, Specjalista ds. komunikacji 42blp

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *