WYPADEK W RYCHNOWIE NA S7, KOLIZJE, NIETRZEŹWI KIEROWCY I Z ZAKAZEM W GM. MIŁOMŁYN, MORĄGU I OSTRÓDZIE CZYLI WEEKEND NA DROGACH POWIATU OSTRÓDZKIEGO

Pomimo piątkowego załamania pogody w miniony weekend doszło jedynie do sześciu niegroźnych kolizji drogowych, jedno zdarzenie policjanci zakwalifikowali jako wypadek drogowy. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących oraz mężczyznę z obowiązującym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W piątek (10.03.23) w miejscowości Rychnowo w gminie Grunwald, na drodze ekspresowej nr S7, 36-letni kierujący samochodem ciężarowym marki mercedes zjechał z zajmowanego pasa ruchu na pas awaryjny i potrącił 31-letniego mężczyznę, który dokonywał wymiany uszkodzonego koła w swoim samochodzie marki audi. W związku z doznanymi obrażeniami ciała mężczyzna został przewieziony do szpitala. W chwili zdarzenia kierujący ciężarówką był trzeźwy. Policjanci okoliczności zdarzenia będą wyjaśniali w formie policyjnego dochodzenia.

W sobotę (11.03.23) w miejscowości Ligi w gminie Miłomłyn patrol referatu ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 51-latka, który kierował pojazdem marki mazda będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad jednego promila alkoholu w jego organizmie. Pojazd mężczyzny przekazano osobie wskazanej. Po zakończonych czynnościach kierujący został zwolniony.

W niedzielę (12.03.23) w Morągu przy ul. Żeromskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 50-letniego kierującego renault, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad jednego promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego pojazd przekazano wskazanej osobie.

Również w niedziele (12.03.23) w Ostródzie, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki mitsubishi, którego kierujący 39-latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci przygotowali dokumentację celem przekazania sprawy do sądu.

Policjanci skontrolowali ogółem 191 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 65 mandatów karnych. W ramach wojewódzkich działań „Alkohol i Narkotyki” skontrolowali w sumie 1111 kierujących na terenie całego powiatu.

(mp)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *